logo

15 Ekim 2007

Söke’de heyecanlandıran tatbikat

Söke Hilmi Fırat Anadolu Lisesi’nde itfaiye ekiplerinin gerçekleştirdiği yangın tatbikatı gerçeğini aratmadı. Tatbikata katılan okul öğrencileri heyecan dolu anlar yaşadı.
Söke Belediyesi İtfaiye Amirliği ilçede bulunan okullarda eğitim gören öğrencileri okullarda yaşanabilecek yangın ve diğer tabi afetlere hazırlamak için okullarda yangın tatbikatı yapıyor. Bugün Söke Hilmi Fırat Anadolu Lisesi’nde gerçekleştirilen tatbikat gerçeğini aratmadı. Okul bahçesinde çıkarılan sembolik yangının söndürüldüğü tatbikatta, sınıflarda mahsur kalan öğrenciler itfaiye araçlarının merdivenleri yardımıyla kurtarıldı.
Söke Belediyesi ambulansının da hazır bekletildiği tatbikatla ilgili bilgi veren Söke Belediyesi İtfaiye Amiri Vural Salman, her yıl gerçekleştirdikleri tatbikatların bu yıl da başarı ile yapıldığını söyledi. Tatbikatların öğrenciler ve itfaiye teşkilatı açısından faydalı olduğunu ifade eden Salman, tatbikatlarda özellikle okullarda acil durum ve felaket anlarında yapılması gerekenleri öğrencilere uygulamalı olarak göstermeyi hedeflediklerini kaydetti.

(İHA)

Share