logo

22 Eylül 2007

Söke’de Cem evine çirkin saldırı

Aydın’ın Söke ilçesinde bulunan Cem Evi’ne çirkin bir saldırı düzenlendi. Söke Hacı Bektaş Veli Kültür ve Dayanışma Derneği tarafından yaptırılan Cem Evi’ne giren kişi veya kişiler ortalığı dağıtıp, odalara pisleyerek ortadan kayboldu.
Söke Yeni Mahallede bulunan Cem Evi’nin giriş kapısı üzerindeki camı kırarak içeri giren şahıs yada şahıslar, cem evi içinde bulunan elektronik eşyalara dokunmadıkları ve içeriden hiç bir şey almadıkları ortaya çıktı. Bir bölümünde inşaat çalışmaları devam eden Cem Evi’nin bir bölümü dernek binası olarak kullanılıyor. Çekmece ve dolapları karıştıran şahısların odaları dağıtıp yerleri pislettikleri görüldü.
Bu sabah Cem Evine geldiğinde içeriye girildiğini gördüğünü belirten Söke Hacı Bektaş Veli Derneği Başkanı Hatice Tütüncü, olayı polise haber verdi. Söke ilçe emniyet Müdürlüğü ekipleri Söke Cem Evi’ne gelerek olay yerinde incelemelerde bulundular.
Cem Evine yapılan saldırıyı kınayan Başkan Hatice Tütüncü, “Dernek olarak çok küçük bağışlarla ve gönüllülerin katkılarıyla yaptırdığımız cem evine yapılan bu saldırı bizleri üzdü” dedi.

(İHA)

Share