logo

09 Ağustos 2007

Söke TARİŞ sezonun ilk incirini aldı

Söke Tariş sezonun ilk incir alımını gerçekleştirdi.Söke’ye bağlı Sazlıköy Beldesi’nde üreticilik yapan Mahmut Duymuş 30 kilogram civarında inciri Tariş Söke 60 Nolu İncir Tarım Satış Kooperatifi’ne teslim etti.
Sezonun ilk incir alımında Tariş Söke 60 Nolu İncir Tarım Satış Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Ene ve Yönetim Kurulu üyeleri bulundu. Sezonun ilk incirini teslim eden üretici Mahmut Duymuş’a Tariş ürünlerinden oluşan hediye paketi verildi.
Tariş Söke 60 No.lu İncir Tarım Satış Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Ene yeni sezonun tüm incir üreticilerine hayırlı olmasını dilerken; “Bu yıl kuraklık ve aşırı sıcaklar incir verimini de etkiledi. Ümit ediyoruz verimde yaşanacak düşüklük fiyat politikaları ile aşılır. Tariş’e ilk ürünü getiren üreticimiz Mahmut Duymuş’u kutluyorum” dedi.
Söke Tariş Müdürü Mehmet Karayel üreticilerin bağlı bulundukları kooperatiflere sahip çıkmalarını istedi. Tarımsal üretimde zor olan yıllarda kooperatiflerin büyük önem kazandığına dikkat çeken Mehmet Karayel; “Bu yıl ülkemizde tüm ürünlerde kuraklıktan kaynaklanan verim düşüklüğü gözleniyor. Zor bir yıl geçiriyoruz. Özellikle böyle yıllarda kooperatiflere sahip çıkılması gerekiyor. Kooperatiflerimiz gelen ürünleri en iyi şekilde değerlendirilecektir.Rekolteden kaynaklanan sıkıntıları fiyat politikaları ve yurt dışı bağlantıları ile çözmeyi hedefliyoruz” diye konuştu.

(İHA)

Share