logo

23 Ağustos 2013

Söke Tariş OSB’ye Taşınıyor

Tarihi kökleri 1910’lu yıllara dayanan, Söke’de 1940 yılında kurulan TARİŞ Söke 131 No.lu Pamuk Tarım Satış Kooperatifi, şehir merkezinde bulunan tesislerini Söke Organize Sanayi Bölgesi (OSB)’ne taşıyacak.

Söke OSB’nin ilk katılımcılarından biri olan TARİŞ Söke 131 No.lu Pamuk Tarım Satış Kooperatifi son dönemde yapılan görüşmelerde Söke OSB’den 20-30 bin m2 büyüklüğünde yer talebinde bulundu. Söke TARİŞ’in yer talebini memnuniyetle karşılayan Söke OSB yönetimi yaptığı değerlendirme sonunda hemen tesislerini kurmaya hazır 25 bin 535 m2 büyüklüğündeki sanayi parselinin tahsisini uygun gördü.

Söke OSB’den yapılan açıklamada; “Bölgemizdeki çiftçilerimize, OSB’ de hizmet verecek olan fabrika alanı, ulaşımı kolay bir yerde seçilmiş olup, çiftçilerimizin traktörleri, römorkları ile rahat girip, çıkacakları ürünlerini rahatça boşaltabilecekleri ve yükleyebilecekleri bir alanda kurulması sağlanacaktır” denildi.

“ÇALIŞMALAR BU YIL BAŞLAYACAK”

TARİŞ Söke 131 No.lu Pamuk Tarım Satış Kooperatifi şehir merkezinde kalan tesislerini Söke OSB’ye taşıyacak. 2013 yılı bitmeden Söke OSB’de tahsis edilen alana tesislerin kurulma çalışmalarına başlamayı hedefleyen Kooperatif; Söke’ye yakışır ve örnek olacak bir tesis kuracaklarını belirtti. Söke OSB’nin yatırımcılar için uygun şartlara sahip olduğu belirtilirken yapılan açıklamada; “Söke OSB’nin 3. Bölge teşvik imkânları, ayrıca Söke OSB’ de yer alan parsellerin arsa ve altyapı inşaat giderleri payının % 60’ının Sanayiciye hibe olarak geri verilecek olması, kredi, kredi faiz, sigorta, vergi avantajları ve OSB’ nin Yönetim Kurulu Üyelerinin göstermiş oldukları ilgi yatırımı Söke OSB’de yapmak için teşvik etmiştir” denildi.

 

(İHA)

Share