logo

03 Temmuz 2013

Söke Sivil Toplum Örgütleri Platformu Toplantısı Yapıldı

Söke Sivil Toplum Örgütleri Platformu toplantısı, bileşeni olan Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcilerinin katılımıyla yapıldı.

Söke Ziraat Odası’nın ev sahipliğinde yapılan 23. toplantıda ağırlıklı olarak Söke Ovası’nın elektrik sorunu oldu. Bilindiği gibi Söke Ovası’nda birinci etabı tamamlanan elektrik hattı çalışmalarının devam edebilmesi ve elektriğin daha geniş alana yayılması için İl Özel İdare’nin ek bütçesine alınması için girişimde bulunulması kararlaştırıldı. Toplantıda MHP’li İl Genel Meclis Üyelerinden Mehmet Ali Oklay’da bulunurken; Oklay, Söke Ovası’nın elektrik hattı çalışmaları ile ilgili platform üyelerine bilgiler verdi.

Söke Ovası’nda elektrik hattı çalışmalarının birinci etabının 27-28 trafo yapımının tamamlandığını, ilk etabın 60 kilometreden oluştuğunu dile getiren İl genel Meclis Üyesi Mehmet Ali Oklay; birinci etabı kapsayan alanlarda elektrik abone müracaatlarının başladığını söyledi. Elektrik Hattı çalışmalarının ikinci etabının 30 Km’yi kapsadığını belirten Oklay; elektrik hattının ikinci etabının 16-17 trafolu bir proje olduğunu söyledi. Söke Ovası Elektirk hattı projesinin ikinci etabının meclisten geçip, kabulünün yapıldığını yüklenici firmaya yerlerin gösterildiğini dile getiren İl Genel Meclis Üyesi Mehmet Ali Oklay; “Söke olarak yıllardır özlem duyulan ve tüm İl Genel Meclis Üyeleri olarak önemsediğimiz Söke Ovası’nın elektrik projesi ileilgili çalışmalarımız devam ediyor. Yakın zamanda ikinci etap ile ovamızda elektrik daha fazla alana yayılacak” dedi.

Toplantıda Söke Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Kocabaş; Söke Ovası’nda bazı bölgelerde sulama kanallarının yetersiz olduğunu, bu yönde taleplerin de üreticilerden kendilerine iletildiğini söyledi. Kocabaş, bu konuda da Sivil Toplum Platformu olarak gerekli girişimleri yapacaklarını dile getirdi.

 

(İHA)

Share