logo

23 Kasım 2007

Söke Devlet Hastanesi; “Model Hastane” oldu

Gerçekleştirdiği birçok uygulama ile dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Söke Fehime Faik Kocagöz Devlet Hastanesi, Türkiye genelinde birçok hastaneye model olmaya devam ediyor. Türkiye genelinde örnek hastanelerden biri olarak gösterilen Söke Fehime Faik Kocagöz Devlet Hastanesi’ni Aydın il genelinde bulunan hastanelerin başhekim ve yöneticileri gezdi. Aydın İl sağlık Müdürü Mehmet Çobanoğlu’nun da bulunduğu ziyarette hastanelerde yapılabilecek değişikliklerle ilgili toplantı yapıldı.
Söke Fehime Faik Kocagöz Devlet Hastanesi birimlerini dolaşan heyet; Söke Devlet Hastanesi’nde bulunan ve birçoğu Türkiye’de ilk kez yapılan uygulamalar karşısında hayranlıklarını gizleyemedi. Gezi sırasında Söke Devlet Hastanesi Başhekimi Uzman Doktor Kasım Çetin, uygulamalar ve düzenlemeler hakkında bilgiler verdi.
Aydın İl Sağlık Müdürlüğü olarak zaman zaman hastane Başhekimleri ile bir araya gelerek değerlendirme toplantıları yaptıklarını belirten Aydın İl Sağlık Müdürü Mehmet Çobanoğlu; “Söke Devlet Hastanesi son dört yılda büyük bir değişim ve gelişim kat etti. Bu nedenle toplantımızı bu kez Söke’de yapmak istedik. Söke Devlet Hastanesi yeni binaya taşınmasından sonra hasta ve sağlık personeli çalışanlar açısından oldukça memnuniyet aldı. Birçok başhekim arkadaşımızın daha önce Söke’ye gelmiş olmalarına rağmen, yapılan değişiklik ve yenilikleri bir kez daha yerinde görmelerini istedim. Toplantılarımıza Kızılay Bölge Müdürümüz de katılarak, kan toplama konusundaki bazı yeni projelerini de aktardı. Aydın ili genelinde diğer hastanelerimizin de yapmış oldukları güzel uygulamalar da var. Bu toplantılarda uygulamalar ile ilgili bilgi alışverişi de yapma fırsatını da buluyoruz” dedi.

(İHA)

Share