logo

11 Eylül 2007

Söke Belediye Meclis toplantısı

Söke Belediye Meclisi Eylül ayı olağan toplantısı yapıldı. Toplantıda gündem maddeleri görüşmelerin ardından karara bağlanırken, norm kadrolarda bugüne kadar boş bırakılan 45 kadro iptal edildi.
Söke Vali Recep Yazıcıoğlu Kültür Salonunda gerçekleştirilen Meclis toplantısına CHP’li Meclis üyesi İbrahim Muslu ve Anavatan Partili Meclis Üyesi Hatice Alsharo mazeretleri nedeniyle katılmadı. Yoklama ve geçmiş karar özetinin okunması ve oylanması ile başlayan Söke belediye Meclisi eylül ayı olağan toplantısında gündemdeki maddeler görüşüldü. 5393 Sayılı Belediye Kanununun 49. maddesine istinaden boş bulunan Arkeolog Kadrosuna karşılık gösterilerek, Söke Belediyesi Koruma Uygulama ve Denetim Bürosu’nda (KUDEP) çalıştırılmak üzere, bir Arkeolog ile sözleşme yapılmasına ve personelin maaşı karara bağlandı. Meclisin diğer maddesinde norm kadro ilke ve standartlarına göre Söke Belediyesi norm kadro kütüğünün oluşturulması için kadroları bulunan ancak bu güne kadar boş bırakılmış 45 kadronun iptaline karar verildi. Norm kadrolar hakkında görüşleirni açıklayan Söke Belediye Başkanı Necdet Özekmekçi, belediye bünyesinde tüm kadroların yeniden gözden geçirileceğini söyledi. Müdürlük vasfında bulunan birimlerde memur eksikliğinin olduğunu dile getiren Başkan Özekmekçi, “Bugüne kadar Belediye bünyesinde bulunan az sayıda memur, birimler arasında en iyi şekilde değerlendirilmeye çalışılmış” dedi.
Meclisin diğer maddesinde ise 22 Şubat 2007 tarihinde yayınlanarak yürürlüğe giren ‘Belediye ve Bağlı Kuruluşları ile Mahalli İdare Birlikleri Norm Kadro ilke ve Standartlarına İlişkin Esaslar’ çerçevesinde; Zabıta biriminde biri şef olmak üzere 3 kişilik trafik denetimcisi kadrosunun zabıtaya aktarılması, norm kadro gereği 24 olması gereken zabıta sayısının, 27’ye çıkarılması kararlaştırıldı.

(İHA)

Share