logo

15 Ekim 2007

Söke 4. Sanat Edebiyat ve Kitap Günleri 31 Ekim’de başlıyor

Söke Belediyesi tarafından bu yıl 4.sü gerçekleştirilecek olan Sanat Edebiyat ve Kitap Günleri etkinlikleri 31 Ekim ile 2 Kasım tarihleri arasında yapılacak. Söke Belediyesi Kültür Komisyonu ve Beşparmak Dergisi işbirliği ile düzenlenen Sanat Edebiyat ve Kitap Günleri etkinliklerinde sanatçılar, yazarlar ve Söke halkı buluşacak. 4. Söke Sanat Edebiyat ve Kitap Günleri’nin onur konuğu olarak Afşar Timuçin yer alacak.
Etkinliklerde Yrd. Doç. Dr. Tülay Akkoyun, Zeynep Aliye, Yusuf Aslan, Talat Avcı, Mehmet Aydın, Necati Çakıcı, Prof. Dr. Anıl Çeçen, İlhan Doğruyol, Selim Esen, Sultan Su Esen, Mehmet Genç, Bülent Gürdal, Kemal Gündüzalp, Burhan Günel, Yrd. Doç. Dr. Şükran Kara, A. Zeki Muslu, Etem Oruç, Belma Özgün, Mucize Özinal, Mustafa Pamukçu, Tahsin Şimşek, Ahmet Uysal, Zehra Ünüvar, Halim Yazıcı ve Hüseyin Yurttaş yer alacak. Sanat Edebiyat ve Kitap Günleri etkinlikleri kapsamında söyleşi, panel, konferans, dinleti, saydam gösterilerinin yanı sıra Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Söke Şubesi’nin el sanatları sergisi de yer alacak.
Söke 4. Sanat Edebiyat ve Kitap Günleri etkinliklerine tüm sanatseverleri davet eden Söke Belediyesi Kültür Komisyonu Başkanı ve Söke Belediye Başkan Yardımcısı Hatice Sarınç; “Etkinliklerimizin 4.sünü gerçekleştireceğimiz için mutluyuz. Ünlü yazarlarımız ile söke halkı ve yerel yazarlarımızı bir kez daha buluşturacağız. Etkinliklerimiz gerçekleştirmemizde katkısı olan Beşparmak Dergisi ve Derginin genel yayın yönetmeni Talat Avcı’ya da teşekkür ediyorum” dedi.
Söke 4. Sanat Edebiyat ve Kitap Günleri etkinlikleri 31 Ekim Çarşamba günü Söke Belediyesi Vali Recep Yazıcıoğlu Kültür salonunda saat 10.00’da açılış töreni ile başlayacak.

(İHA)

Share