logo

02 Ağustos 2013

Şirinevler Kapalı Pazaryeri İnşaatı Başladı

Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, belediye olarak Nazilli’nin çehresini değiştirmeye devam ettiklerini belirterek ilçeye 3. kapalı pazaryeri kazandırmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Yaklaşık 5 bin metrekare alanda yapılacak olan Şirinevler Pazaryeri pek çok özellikleri bünyesinde barındıracak şekilde yapılacak. Şirinevler Mahallesi 1445 Ada 108-109 ve 110 Parseller üzerinde 5 bin metrekare alanda inşa edilen pazaryeri satış alanlarının yanı sıra, Zabıta Odası, Test ve Ekspertiz Odası Mescit ve Tuvaletler bulunacak. Her hafta Pazar günleri Şirinevler Mahallesinde kurulan semt pazarı, kapalı Pazar yerinin tamamlanmasından sonra Şirinevler kapalı Pazar yerinde kurulacak. Pazar kurulmayan diğer günlerde otopark alanı olarak kullanılacak olan Pazar yerinde Kurban Bayramlarında kurban kesim alanı olarak kullanılabilecek. Nazilli Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğünce ihalesi yapılarak yüklenici firmaya devredilen, Şirinevler Mahallesi Kapalı Pazaryeri İnşaatının yaklaşık olarak altı ay gibi kısa bir süre içerisinde bitirilmesi öngörülüyor. Şu an Pazar günleri semt pazarı kurulan Şirinevler Mahallesi açık pazaryeri, yeni kapalı pazaryerinin faaliyete geçmesinden sonra yeşil alan olarak değerlendirilecek.

SAĞLIKLI ORTAMDA ALIŞVERİŞ YAPILACAK

Şirinevler Kapalı Pazaryeri’nin hizmete girmesiyle Şirinevler ve çevresinde oturan vatandaşlar ve pazarcı esnafı, kışın yağmur ve çamur yazın da güneş, toz ve rüzgârda alış veriş yapmaktan kurtulacağını ifade eden Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık; “Oluşturan sağlıklı ortam sayesinde esnafımız rahat, vatandaşımız huzur bulacak. Şehrimizin her yerinde olduğu gibi Aşağı Nazilli’de değişimler devam edecek. Ayrıca hemen hemen haftanın her günü Nazilli’nin değişik yerlerinde pazarlar kurulmakta. İşte bu yüzden Nazilli’mizin muhtelif yerlerinde kapalı Pazar alanları oluşturulması plan ve programlar dahilinde olacaktır” dedi.

(İHA)

Share