logo

15 Ağustos 2013

Ses Sanatçısı Değil Ama Sesi İle Para Basıyor

Aydın’ın Buharkent ilçesinde vatandaşlar ilan ve duyuru icin belediye hoparlörünü kullanıyor. Vatandaşın yoğun talebi nedeniyle belediyede çalışan Şevki Yel sesiyle adeta para basıyor.

Belediyeye 30 saniyede yaklaşık 7 TL kazandıran Şevki Yel eski Türk filmlerinde olduğu gibi sabahtan aksama kadar duyuru okuyor. Özellikle ilçenin pazarının kurulduğu cuma günleri oldukça yoğun olan ve adeta para basan Şevki Yel, işini çok sevdiğini belirterek "Belediyede anonsları 4 yıldır ben okuyorum. Sayın Başkanımızın talimatı ile kamu yararı olan anonsları bedava ticari anonsları paralı okuyorum” dedi.

Ellerinden geldiğince vatandaşların islerini görmeye çalıştıklarını belirten Belediye Başkanı Yusuf Vural, basit de olsa belediye olarak anonslardan gelir elde edildiğini ancak esas amacın vatandaşın işini görmek olduğunu belirtti.

İş ve işçi arayandan, reklam yapmak isteyene kadar ilçe genelinde pek çok kişinin tercih ettiği ilan ve reklam yöntemi olan belediye hoparlörü ve vatandaşın deyimiyle belediye spikeri Şevki Yel, ilçenin adeta duyuru spikeri oldu. Günlük gazetenin de bulunmadığı ilçede ilan ve reklamın yıllardır bu yöntemle yapıldığı belirtildi.

 

(İHA)

Share