logo

12 Temmuz 2017

ŞEHİTLER İÇİN KOŞTULAR

VALİ KÖŞGER; “TÜM HEMŞEHRİLERİMİZİ MEYDANA DAVET EDİYORUM”
15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü programları çerçevesinde Aydın Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından “15 Temmuz Halk Koşusu” Yarışması düzenlendi.
Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger; ” Cumartesi akşamı tüm hemşehrilerimizi meydana davet ediyorum.” dedi.
15 Temmuz Şehitleri Anma etkinlikleri kapsamında 85 kişinin katıldığı, Atatürk Devlet Hastanesi karşısında bulunan İzmir yolunda başlayan koşu Atatürk Kent Meydanı’nda sona erdi.
Yarışmada ilk üçe giren finalistlere Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger tarafından madalya ve çeşitli hediyeler verildi.
Atatürk Kent Meydanı’nda düzenlenen ödül töreni saygı duruşu ve  İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı.
Törene; Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger, Aydın Garnizon Komutanı Personel Albay Mehmet Parım, Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, İl Jandarma Komutanı Kurmay Albay Halil Şen, İl Emniyet Müdürü Rahmi Baştuğ, Aydın Baro Başkanı Av. Gökhan Bozkurt, Basın İlan Kurumu Aydın Şube Müdürü Mevlüt Uluçamlıbel, kurum müdürleri ve koşucular katıldı.
“DESTANSI BİR MÜCADELEDİR”
Ödül töreni sonrasında konuşan Vali Yavuz Selim Köşger; “15 Temmuz dünya tarihinin gördüğün en hain kalkışmalardan birisidir. Ben inanıyorum ki, dünyada hiçbir ülkenin başına böylesi bir hain darbe girişimi gelmemiştir. Bir ülkenin kendi yetiştirdiği evlatlarının o ülkenin ödediği vergilerle alınmış silahları, o ülkenin vatandaşlarına çevirdiği ve 249 insanımızı şehit ettiği, 2 Bin Beşyüz’e yakın vatandaşımızı yaralayıp gazi ettiği böylesi bir darbe girişimi Dünya’da görülmemiş bir şey. Bu darbe yine dünyada eşi benzeri görülmemiş bir şekilde başka bir milletin cesaret edemeyeceği bir şekilde, ve bizim tarihimizde bunun çeşitli örnekleri var. Destansı örnekleri var,o örneklere benzer bir şekilde püskürtülmüştür. Bu milletin evlatlarının çıplak elleriyle tankın, topun, helikopterin karşısına çıktığı ve savuşturduğu bir darbedir. Bu destansı bir mücadeledir.” dedi.
“TÜM HEMŞEHRİLERİMİZİ MEYDANA DAVET EDİYORUM”
15 Temmuz darbe girişiminin unutturulmaması ve gelecek kuşaklara anlatılması gerektiğinin altını çizen Vali Köşger; “Ülkemiz bu darbeyi bir daha yaşamasın, bu şuur gençlerimizde devam etsin. O maksatla gençlerimizle spor yarışması düzenlendi. Bu hafta 15 Temmuz hadisesiyle ilgili etkinliklerin olduğu hafta. Finali inşallah Cumartesi günü akşam yapacağız. Buradan  sizin vasıtanızla da tüm hemşehrilerimizi meydana davet ediyorum. Bütün dünyaya bir kere daha haykıralım. Emperyalistlerin ülkemizle ilgili kurduğu bütün oyunları bu millet çıplak elleriyle boşa çıkarmaya muktedirdir. Gelin görün cüretiniz varsa, bundan sonra deneyin isterseniz. Ama Allah’ın izniyle biz her türlü hileye, hurdaya, oyuna karşı millet olarak tek yürek olmaya, tek yumruk olmaya ve bütün gücümüzle bize kurduğunuz oyunları bozmaya muktediriz diye haykıralım istiyorum.” şeklinde konuştu.
“AYDINLILARIN ÇOK ÖZEL BİR MİSYONU VAR”
Vali Köşger, “Aydınlıların da bu konuda özel bir misyonu olduğunu değerlendiriyorum ben. Türk demokrasi tarihi için Aydınlıların çok özel bir misyonu var. Bütün Aydınlıların aynı şuurda olduğunu düşünüyorum. Aydın’ın yetiştirdiği evladı Adnan Menderes Türk demokrasisine adını altın harflerle yazdırmış bir kahramandır. Onun torunlarının ona layık bir şekilde Türk demokrasisine sahip çıktıklarını bu meydandan göstermelerini istiyorum.” dedi.
FİNALİSTLER 
Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından 15 Temmuz Halk Koşusu” Yarışmasında Erkekler kategorisinde birinci Mahmut Çiftçi, ikinci Nasir Gökçeler, üçüncü Seyfettin Eyüpcan Çiftçi olurken, Kadınlar kategorisinde ise birinci Zekiye Çevik, ikinci Hatice İnger, üçüncü Esra Emre oldu.
(KUDRET CAN)

Share