logo

05 Kasım 2007

Şehit ve gazi ailelerine yapılan yardımlar giderek artıyor

Son aylarda artış gösteren terör olaylarının arkasından tek yürek haline gelen Türkiye’de, terör mağdurlarına yapılan yardımların ardı arkası kesilmiyor. Terör mağduru olan şehit ve gazi ailelerinin sağlık giderlerinin karşılanması konusunda Aydın’da dün Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Araştırma Hastanesi doktorları tarafından başlatılan kampanyaya, bugün il merkezinde faaliyet gösteren bir gözlük firması eklendi. Süre kavramı olmayan bir yardım kampanyası başlatan Özsoy Optik Firması Yetkilisi Ahmet Özsoy, şehit ve gazi ailelerinin tüm gözlük ve lens ihtiyaçlarını ücretsiz olarak karşılayacağını taahhüt etti.
Firma tarafından başlatılan uygulama ile ilgili olarak bilgiler veren Özsoy, geçmişte olduğu gibi yaşanan süreçte terör olaylarının baş göstermeye başladığını söyledi. Bu olaylar nedeniyle Türk insanının zor bir dönemden geçtiğini belirten Özsoy, ?Canlarımızın sıkıldığı, kanlarımızın akıtıldığı dönemde, meydanlarda çıkıp slogan atmak, bayrak sallamaktan ziyade ‘neler yapabiliriz’ diye düşünmek gerekiyor. Her Türk vatandaşı üzerine düşen görevi yerine getirse, karınca kararınca bir şeyler yapmak için gayret sarf etse, biliyoruz ki; acılarımızı dindiremese de, en azından minimum seviyeye indirecektir. Bu düşünceyle hareket ederek, güzel memleketimizde güzel bir destek kampanyası başlattık. Bu destek kampanyamızın duyarlı her vatandaşımıza örnek olmasını ve desteklerin çığ gibi büyümesini gönülden istiyoruz? dedi.
Özsoy, Aydın’daki tüm şehit aileleri ve gazilerin her türlü gözlük ve lens ihtiyacının bundan böyle firmalarınca ücretsiz olarak karşılanacağını vaat etti.
(İHA)

Share