logo

15 Temmuz 2013

Rotaryenlerden Akbük’te Hoş Geldin Bebek Etkinliği..

Akbük Belediyesi ve Didim Rotary Kulübünün birlikte düzenlediği “ Hoş Geldin Bebek” projesi kapsamında Akbükte hayata yeni merhaba diyen 13 bebek evlerinde ziyaret edildi. Ziyaret kapsamında yeni doğan bebekler kontrolden geçirildi; ailelere günün anısına hediyeler verildi.

Didim’e bağlı Akbük’te hayata gözlerini yeni açan bebeklere evlerinde ziyaret edildi; sağlık kontrollerinden geçirildi. Akbük Belediyesi ve Didim Rotary Kulübü işbirliğiyle gerçekleştirilen “Hoş geldin bebek” projesi kapsamında gerçekleştirilen çalışmalar 13 Temmuz Cumartesi günü gerçekleştirildi. Proje kapsamında bir hastanesinin katkılarıyla bebeklerin kontrolleri yapılarak aileleri bilgilendirildi. Proje sponsorluğunu Akbük Belediyesi ile beldedeki bazı işletmeler yaparken Didim Rotary Kulübü Başkanı Pınar Gezgin, Akbük Belediye Başkanının Eşi Av. Nesrin Sandalcı, yardım sever Tuğçe Demirbaş, İlkay Karamanlıoğlu ve Yasemin Ünlü'den oluşan heyet bebekleri ve ailelerini evlerinde ziyaret etti.

Akbük Belediye Başkanı Mehmet Erçin Sandalcı ise “Akbük’te her yıl ortalama yaklaşık 50 bebek doğuyor. Akbük Belediyesi olarak bu bebeklerin ailelerini ziyaret etmekten mutluluk duyuyoruz. Sosyal sorumluluk projeleri kapsamında ilk etapta Didim Rotary Kulübü ile işbirliği içerisinde başlattığımız bu projede yavrularımıza “Hoşgeldin Bebek” diyerek dünyaya gelen evlatları için mutluluk yaşayan anne ve babaların da bu sevinçlerine ortak olmak istiyoruz. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza her konuda gereken hassasiyet gösterilmekte ve göstermeye devam edeceğiz. Bu sosyal etkinlikte de hizmeti geçen tüm yardım severlere şahsım ve belediyem adına teşekkür ediyorum. Yeni doğan bebeklerimizin sağlıklı ve uzun ömürlü olmasını diliyor, ailelerine, vatanına hayırlı birer evlat olmalarını temenni ediyorum” diye konuştu.

Aileler ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getirdiler.

(İHA)

Share