logo

15 Ağustos 2013

Romen Hasta Unıversal Kuşadası Hastanesi’nde Şifa Buldu

Tatil için eşiyle geldiği Kuşadası'nda aniden rahatsızlanan ve kalp krizi geçirdiği belirlenen Niculina Banica, Universal Kuşadası Hastanesi’nde sağlığına kavuştu. Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Etem Yücekaya tarafından yapılan başarılı by-pass ameliyatı sonucu şifa bulan Banica, tatilini tamamladıktan sonra ülkesine sağlıklı bir şekilde döndü.

62 yaşındaki Romanya uyruklu Niculina Banica, Kuşadası'ndaki tatili sırasında aniden rahatsızlanınca, Universal Kuşadası Hastanesi'ne geldi. Yapılan muayene ve tetkikler sonucu hastaya kalp krizi teşhisi kondu. Kardiyoloji Uzmanı Dr. Aydın Çeliker tarafından hastaya uygulanan anjiyo sonrasında, hastaya acil olarak by-pass operasyonu yapılmasına karar verildi. Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Etem Yücekaya tarafından yapılan başarılı by-pass ameliyatı sonucu hasta eski sağlığına kavuştu.

Kuşadası'nda sağlığına kavuşmanın mutluluğunu yaşayan Niculina Banica, hastaneye gelmeden 2 gün önce kendisini kötü hissettiğini söyledi. Daha da kötüleşmesi üzerine ambulansla hastaneye geldiklerini anlatan Banica, “Hastaneye geldikten sonra hızla muayene ve gerekli tetkikler yapılarak teşhis kondu. Sonrasında ameliyata alındım. Başarılı bir ameliyatın ardından sağlığıma kavuştum. Hastaneye yattıktan sonra Romanya’dan kızım hemen Türkiye’ ye geldi, ailemle yeniden birlikte olmanın mutluluğunu yaşıyorum” diye konuştu.

 

(İHA)

Share