logo

20 Kasım 2007

Ortaklar Sağlık Ocağı hayırseverlerin yardımlarıyla yenilendi

Aydın’ın Germencik İlçesi’ne bağlı Ortaklar Beldesi’nde bulunan Ortaklar Sağlık Ocağı hayırsever vatandaş ve ticari kuruluşların yardımları ile yenilendi. Küçük bir hastaneyi andıran sağlık ocağının onarım, tadilat, araç gereç alımı ve oda düzenlenmesine katkıda bulunan hayırseverlere Vali Mustafa Malay tarafından teşekkür plaketi verildi.
Yenilenen sağlık ocağında düzenlenen törene Vali Mustafa Malay, Aydın Ticaret Borsası Başkanı Aydın Ağababoğlu, Ortaklar Belediye Başkanı Ümmet Akın, Ortaklar Hayırseverler Derneği Başkanı Cemil Özden ile birlikte toplam 19 hayırsever kişi ve çeşitli ticari kuruluşların temsilcileri katıldı.
Aydın İl Sağlık Müdürü Mehmet Çobanoğlu, 3 doktor, bir diş hekimi ile birlikte sağlık ocağında toplam 17 sağlık personelinin görev yaptığını ve yıllık 40 binin üzerinde poliklinik gerçekleştiğini belirterek sağlık ocağının yenilenmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.
Dünyada en iyi yatırımın insan odaklı sağlık ve eğitime yapılan yardım olduğunu belirten Aydın Valisi Mustafa Malay devlet vatandaş işbirliğinin en güzel örneğinin burada sergilendiğini belirterek yardımda bulunan herkese teşekkür etti. Vali Malay törende yaptığı konuşmada “Sağlık denince akan sular durur. Doğumdan ölüme kadar insanların en fazla ihtiyaç duyduğu şeylerin başında sağlık gelir. Maalesef ülkemizde ve ilimizde siyasi amaçlarla yapılmış anacak hiçbir zaman hekim ve sağlık görevlisi görmemiş bir sürü sağlık evi ve ocağı var. Bu tür yatırımlar belli merkezlerde yapılırsa gerçek amacına ulaşmış olur. Ortaklar Sağlık Ocağı yıllık 40 bin kişiye poliklinik hizmeti veriyor. Burada bazı konularda yenilikler yapılması ihtiyaç oldu. Bu da hayırsever vatandaşlarımızın katkıları ile yapıldı. Devlet olarak Özel İdare Kaynakları’ndan eğitim ve sağlığa ne gerekiyorsa gözümüzü kırpmadan veriyoruz. Ancak her şeyi devletten beklemek de doğru değil. Emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz” dedi.
Yapılan konuşmaların ardından Sağlık Ocağı’na yardımda bulunan 19 kişiye Vali Malay tarafından plaket verildi. Program sonunda Ortaklar Hayırseverler Derneği Başkanı Cemil Özden tarafından törene katılanlara keşkek-pilav ve baklava ikram edildi.

(İHA)

Share