logo

15 Temmuz 2013

Ömer Günel, Çalışma Arkadaşlarıyla İftarda Buluştu

Cumhuryet Halk Partisi(CHP) Kuşadası Belediye Başkan aday adayı Avukat Ömer Günel, belediye başkanlığı yolunda seçim çalışmalarını birlikte yürüttüğü yüzlerce arkadaşıyla iftar yemeğinde bir araya geldi.

Bayraklıdede Mahallesi’ndeki İday Apart Otel’de gerçekleştirilen iftar yemeğine aralarında Güzelçamlı Belediye Başkanı Özkal Yüksel, CHP Aydın il yönetim kurulu üyesi Mevlüt Kenar, CHP Davutlar Belde Başkanı Funda Şenol, CHP Güzelçamlı Belde Başkanı Hasan Çelik, CHP Aydın il genel meclis üyeleri Akan Evren ve Kurtuluş Geyik ile çok sayıda parti üyesi ve delegenin bulunduğu Avukat Ömer Günel’in çalışma arkadaşlarından oluşan yüzlerce kişi katıldı.

Belediye Başkan Aday Adaylığını açıkladıktan sonra, kamuoyundan gördüğü yoğun ilginin ardından çalışmalarını yüksek tempoda sürdüren Avukat Ömer Günel, düzenlediği iftar yemeğinde çalışma arkadaşlarıyla moral depoladı. İftar yemeğinde bir konuşma yapan Avukat Ömer Günel, Başarıya ulaşmanın tek yolunun çok çalışmak olduğunu belirterek, “Başarı lafla değil, entrika ile değil çalışmakla elde edilir. Biz çalışıyoruz ve başaracağız. Partimizi yerel de de ulusalda da iktidara taşıyacak olan kişiler sizlersiniz. Her geçen gün etrafımızı saran karanlık iktidar bulutunu dağıtmanın tek yolu çok çalışmaktır “ dedi. Yaklaşan seçim sürecinde tembelliğe yer olmadığını ve daha çok çalışmak gerektiğini vurgulayan Ömer Günel, “ Bu iftar sofrası sadece yol arkadaşlarımız ve aileleri için verilmiştir. Bugün burada 2011 yılının kasım ayından bu yana bizimle beraber yola çıkan, bize inanan ve her geçen gün artan yol arkadaşlarım var. Ayrı ayrı ve birlikte işte bu kadar arkadaşımız aynı amaç için çalışıyor emek veriyor. bu görüntü bizim dostluğumuzun, gücümüzün, hedefe ne kadar ayakları yere basan bir yapıyla yürüdüğümüzün görüntüsüdür. Bu topluluğun ayak sesleri, iktidarın ayak sesleridir. Dedikodu üreticisi ve entrika yazarlarına sesleniyorum. Başarı lafla değil, entrika ile değil çalışmakla elde edilir. biz çalışıyoruz, çok çalışıyoruz ve başaracağız. Partimizi yerel de de ulusalda da iktidara taşıyacak olanlar sizlersiniz, siz emektarlarsınız. Artık tembelliğe tahammülümüz yok. Her geçen gün etrafımızı saran karanlık iktidar bulutunu dağıtmanın tek yolu çok çalışmak, çok çalışmak ve çok çalışmaktır. Herkes bunu böyle bilsin. Bugün vatandaşına düşman gibi bakan bir iktidar var. Vatandaşına hain olarak bakan bir iktidar var. biz bu zihniyetin temsilcilerini tanıyoruz. Bunlar koltuk sevdalılarıdır. Koltuğundan başkasını sevmeyenlerdir. Bunların yereldeki temsilcilerini de tanıyoruz. bu zihneyetteki kişilerin partisi farketmez. onlar hangi partide olursa olsunlar aynı kişilerdir “ diye konuştu.

– SORUMLULAR BULUNMALI VE CEZALANDIRILMALI

Konuşmasında 6 Temmuz tarihinde Kuşadası Belediyesi kanalizasyon terfi istasyonunda meydana gelen metan gazı faciasına da değinen Ömer Günel, sorumluların mutlaka bulunup, cezalandırılması gerektiğini söyledi. 3 cana mal olan facianın ardından bir çok iddianın ortaya atıldığına dikkati çeken Ömer Günel, “ Geçen hafta belediyede yaşanan bir facia yüzünden Kuşadası’nda 3 eve düştü. 3 canımızı kaybettik. Bu facianın ardından inanılmaz şekilde suçlamalar havada uçuşuyor. Bu kayıplarımıza ne neden olduysa, ihmalse ihmal edeni, tedbirsizlikse tedbirsiz davrananları, görevi suistimal ise görevini yapmayanları bulmak ve yargı önüne çıkarmak en başta belediye başkanının görevidir. buradan sesleniyorum sosyal demokrat bir partinin belediye başkanına yakışan, işçi dostu olduğunu söyleyen başkanımıza yakışan, bu sorumluları bulup çıkarmaktır. bu boynunun borcudur. ben belediye başkanıma güveniyorum, gereğini yapacağına inanıyorum, bir hukukçu ve meclis üyesi olarak da bunun takipçisi olacağıma buradan söz veriyorum. Kaybettiğimiz tüm canlara, kardeşlerimize Allahtan Rahmet, mübarek ramazan ayında ailelerine sabırlar diliyorum. ışıklar içinde yatsınlar “ dedi.

– “ DEDİKODULARA İNANMAYIN, YOLUMUZ AYDINLIK “

Konuşmasında Kuşadası’nda havada uçuşan dedikodularla ilgili olarak çalışma arkadaşlarına uyarılarda bulunan CHP Kuşadası Belediye Başkan Aday Adayı Ömer Günel, “ Dedikodulara inanmayın, bizim yolumuz aydınlık bir yoldur. Dedikodular bizi yolumuzdan döndüremez. Biz çaba gösteriyoruz, emek veriyoruz. Onlar ise sadece laf üretiyor ve dedikodu yapıyor. Adaylık sürecine ilişkin olarak duyduklarınızın hepsi entrika yazarlarının ve onların dedikoducularının eserleridir. Hepsi küllen yalandır. Şu an çalışan ve emek veren tek ekibiz, siyaseti hakkıyla yapan tek ekibiz. Adayları genel merkez sokağa sorarak, yani anketlerle belirleyecek. Esat bey in belediye başkanı olmasının aday olarak belirlenmesinde bir önemi yok. Parti kiminle çok oy alacaksa onunla yürüyecek. eski dönemler bitti. Çalışmalarımızı engellemek isteyenler, bizi genel merkeze, ile şikayet edenler var. Onlara sesleniyorum, yapmayın, yapmayın, yapmayın. Biz 2004’de yola çıktığımız da aynı şeyleri Esat Altungün için yapanlar vardı. Esat beyin de çalışmalarını engellediler, şikayet ettiler. Parti çalışmalarına çağırmadılar. Ona destek verenleri ihraç ettiler. Bizzat ihracı yaşayanlardanım. Hatta Esat bey delege adayı dahi olamadı. Ama o zaman da çok çalıştık ve 2009 da iktidar olmayı başardık “ diye konuştu. “ Bugün beni en iyi anlayacak olan kişi Esat Altungün’dür “ diye konuşan Ömer Günel, sözlerini şöyle sürdürdü. “ Dün onun yaşadıklarını bana tekrar yaşatanlara sesleniyorum.. biz tecrübeliyiz. bize bu boş çabalar engel olamaz, olmayacak. enerjinizi bu işlere harcamayın. Gelin bize destek verin. bu bir bayrak yarışı, dün bayrak esat bey in elindeydi. yarın biz de olacak.bu demokrasinin gereği, hizmet yarışının gereği. Tüm aday adayı arkadaşlarıma ve Esat Altungün’e buradan sesleniyorum. gelin bizi destekleyin , gelin dün esat bey in arkasında toplandığınız gibi bugün Ömer Günel’in arkasında toplanın ve birlikte iktidara yürüyelim. Çünkü, iktidar 2014 de Ömer Günel ile chp nindir. çünkü iktidara ömer günel ve arkadaşları emin adımlarla ilerliyor, laf değil emek üretiyorlar, entrika değil proje üretiyorlar, birileri otururken onlar çalışıyorlar. Çalışan mutlaka kazanacaktır. başarı herkes durduğunda dahi çalışabilmeyi başaranların olacaktır. bunu herkes böyle bilsin “

(İHA)

Share