logo

01 Ağustos 2013

Olayların Çıktığı Köşk Kızılcaköy’de Esrar Operasyonu

Aydın’ın Köşk İlçesi’ne bağlı Kızılcaköy’de geçtiğimiz hafta çıkan olayların ardından bölgede arama tarama faaliyetlerini sürdüren güvenlik güçleri uyuşturucu tarlaları ve uyuşturucu deposu ile karşılaştı. Yapılan operasyonlarda dağlık arazilerde binlerce kök hint keneviri ve 10 kilonun üzerinde de içime hazır hale getirilmiş esrar maddesi ele geçirildi.

“BÖLGE ZEHİR ÜRETİM MERKEZİ ÇIKTI”

Bilindiği gibi geçtiğimiz hafta Perşembe akşamı köye gelen ve silahlı 5 kişi köylülerle tartışmış ve çıkan olaylarda 3 kişi köydeki vatandaşlar tarafından darp edilerek ağır yaralanmıştı. Çıkan olaylar ve köye gelen silahlı ve yabancı kişilerin darp edilmesi olayının ardından çalışma başlatan jandarma ekipleri havadan ve karadan bölgede geniş çaplı araştırma da başlattı. Yapılan çalışmalar sonucu bölgedeki dağlık arazilerin bazı kısımlarında uyuşturucu madde üretiminde kullanılan Hint keneviri üretimi yapıldığını belirleyen güvenlik güçleri bölgeye operasyon yaptı. Çok sayıda jandarmanın katıldığı operasyonlarda suya yakın ve bakımı kolay olan bölgelerde uyuşturucu tacirlerinin adeta üretim merkezi oluşturduğu belirlendi. Arazide yapılan çalışmalarda ilk olarak 5 bin 115 kök Hint keneviri ele geçirilirken, bölgede uzun zaman önceden beri de uyuşturucu üretim ve imalatı yapıldığı tespit edildi. Adeta bölgeyi mesken tutup uyuşturucu tarlaları oluşturan zehir tacirlerinin Kızılcaköy ile Cumayanı köyü arasında özel oluşturdukları kuytu ancak güneş alan bölgelerde yetiştirdikten sonra hasat ettikleri Hint keneviri bitkilerini kurutma sahaları oluşturdukları belirlendi. Bölgede de çalışma yapan jandarma ekipleri kurutma alanı yakınlarında kurutulup içime hazır hale getirildikten sonra satışa hazırlanmış vaziyette 10 kilonun üzerinde esrar maddesi ele geçirdi.

“KÖYDE SİLAHLI 3 KİŞİ VATANDAŞLAR TARAFINDAN ETKİSİZ HALE GETİRİLMİŞTİ”

Bilindiği geçtiğimiz hafta sabah saatlerinde köye hurdacı olarak gelerek alışveriş yapan bir kişiyi, akşamüzeri elinde silah olan üç kişiyle birlikte yeniden köye geldiğini fark eden vatandaşlar durumdan şüphelenmiş ve köyün gençleri ile silahlı grup arasında tartışma çıkmıştı. Tartışmanın büyümesi üzerine ellerinde 2 adet otomatik tüfek ve bir adet de tabanca olduğu iddia edilen ve ateş açtı belirtilen grup ile köylüler arasında çıkan kavgada 3 kişi yaralanmıştı. Cumhuriyet Savcılığı tarafından el konulan olaylardan sonra bazı köylülerin halen tehdit edildiği ileri sürüldü. Olaylar ve köyde ele geçirilen çok miktardaki uyuşturucu madde ile ilgili soruşturmanın sürdürüldüğü bildirildi.

(İHA)

Share