logo

13 Ağustos 2007

Ok Kardeşler transport dünyayı taşıyor…

Aydın’ın en büyük Uluslar arası firmalarından olan Ok Kardeşler Transport Yönetim Kurulu Üyesi Gökhan Maraş, gazetemiz muhabiri Selma Aybek’e yaptığı özel açıklamada, üretimlerinin 4/3’ünü ihraç ettiklerini belirtti ve özetle şunları söyledi;’Ok kardeşler olarak alanımızda Ege bölgesinde tek,Türkiye’de sayılı firmalardanız.2007 yılının ilk altı ayında 2006 yılına göre %20 büyüdük. Hedefimiz 2007 sonuna kadar 450 adet Silobas üretimini yaparak %40’lık büyümeye ulaşmaktır.
Üretimimizin 4/3’ü ihracata yönelik olarak gerçekleş mektedir. Birçok Avrupa Birliği üyesi ülkeye ürün satmak tayız. Yeni müşteri pörtföyümüzde Hindistan ve Ukrayna var. Çalışmalarımız Avrupa Birliği normlarında devam etmektedir. Yeni tesisimizin inşaatının tamamlanmasıyla üretim kapasitemizi gelecek yıllarda daha da arttıracağız. Üretimimizi arttırmanın yanı sıra kalite çalışmalarını da sürdürmekteyiz. Ok Kardeşler A.Ş., kurumsal yapısını ve kalitesini daha önce ISO 9001, TSEK, CE sertifikalarını alarak belgelemiştir. Bu konudaki gelişimini de devam ettirerek bu gün bir iki firmanın sahip olduğu “Kara yolları Tehlikeli Madde Taşıma Yönetmeliğini” belgeleyen ADR sertifikasını almıştır. Firma gerek teknolojik gelişmelere gerekse yurtdışı taleplere vermiş olduğu değerler ile ürünlerinde AB standartlarını karşılayan ve karşılayacak olan sistem çalışmalarını sürekli yürütmektedir. Bu çalışmalarına en son CE işareti çalışmalarını eklemiş olan Ok Kardeşler A.Ş., Avrupa Birliği standartlarına ve Avrupa’ ya uygun bir kuruluş imajı sergilemektedir.Bu sayede Romanya (S.C. Rom Trailer Mecanic S.R.L.), Yunanistan ve İtalya (Ok Transport Euro Grup S.R.L. ) gibi ülkeler ile işbirlikleri devam etmektedir. Ayrıca 2006 itibariyle Belçika, Almanya, Rusya, Bulgaristan, Cezayir ve Ürdün pazarında da ürünleri ile tanınmaktadır. Fabrikanın yıllık üretim kapasitesi ise % 70 Semi Treyler Grubu, % 28 Araç Üstü Grubu ve % 2 Diğer Gruplar ile 500 adet civarındadır.
Türkiye’de ki ikinci Frentest laboratuarına sahibiz.
Türkiye genelindeki Semi Treyler üreticilerine “71/320/EEC Belirli Motorlu Araç Sınıflarının ve Römorklarının Frenleme Düzenekleri İle İlgili Tip Onayı Yönetmeliği” gereğince “Test Tip Onay Belgesi” alma zorunluluğu getirilmiştir. OK KARDEŞLER geçtiğimiz yıllarda bu belgeye sahip olmuştur ve her 2 yılda bir düzenli olarak vizesini yaptırmaktadır. Üretilen bütün araçların Fren Testleri, düzenli olarak en son teknolojiye sahip donanım ve cihazlarla kendi bünyesinde yapılmakta ve nihai kullanıcısına mevzuatlara da uygun olarak gönül rahatlığı ile teslim edilmektedir.
Alanında oldukça zor sahip olunan 17025 ile ilgili çalışmalarımız devam etmektedir.Labaratuvarımız akredite olduktan sonra Türkiye’deki ve Avrupa’daki diger firmalara hizmet sunarak onların belgelendirilme çalışmalarını yürütecegiz’dedi
(Mücadele)


Share