logo

24 Eylül 2007

Öğrencileri sevindiren yardım

Aydın’ın Nazilli ilçesinde faaliyet gösteren Okyanus Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, ilçede eğitim gören fakir öğrencielre okul elbisesi hediye etti.
Dernek Merkezinde gerçekleşen yardım dağıtım törenine Nazilli Kaymakamı Caner Yıldız, Belediye Başkanı Aytekin Kaplan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Ercan, dernek üyeleri ve öğrenciler katıldı.
Nazilli’deki ilköğretim okulu yönetimlerinin belirlediği okullardaki fakir öğrencilere Nazilli Okanus Sosyal Yardımlaş ve Dayanışma Derneği, yeni okul elbiseleri hediye ettiler. yaptığı yardımlarla ilçede adından sık sık söz ettiren dernek Başkanı Ayşe Oktay, öğrencilere destek olmaktan dolayı çok mutlu olduklarını söyledi.
Ev hanımlarına destek olmak amacıyla el sanatları üzerinde yaptıkları çalışmalarla da aile ekonomisine destek olan üyeler “Bizler dernek olarak, kadınlarımızın aile ekonomisine katkı sağlamalarını sağlamak amacıyla kaymakamlığımızın desteğiyle almış olduğumuz dikiş ve nakış makineleri sayesinde para kazanmayı başardık. Yapılan çalışmalarla birçok giderimizi karşılayabiliyoruz” dediler.
Dernek üyeleri aralarında topladıkları paralarla okul önlüklerini aldıklarını ifade eden üyeler, “Bugün okullarımızdan tespit edilen öğrencilerimize elbiselerini teslim ettik. müdürlerimizin tespit ettiği öğrencilere verilmek üzere aldığımız kıyafetleri teslim ettik. Duyduğumuz mutluluğu anlatacak kelimeler bulamıyoruz. Herkes bir öğrencinin elinden tutmalı. Onlar geleceğimiz, yarınlarımız, umudumuz. Onlar ne zaman ihtiyaç duyarlarsa elimizden geldiğince yanlarında olacağız. Çocuklarımızın başarılı olmaları için her türlü imkanı sağlamak bizlerin görevidir. Onların yolları okudukça aydınlanacaktır” şeklinde konuştular.
Törende konuşmaların ardından alınan okul önlükleri tek tek öğrencilere dağıtıldı. Yeni önlüklerini alan öğrenciler dernek üyelerinin yardımlarıyla önlüklerini giydiler.

(İHA)

Share