logo

03 Haziran 2013

Öğrenciler Sağlıklı Yaşam Tarzı Oluşturacak

Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Başkanlığınca desteklenen Nazilli Kızıldere Ortaokulu’nun da ortaklarından olduğu ‘The Source of Our Health’ (Sağlığımızın Kaynağı) adlı Comenius projesi devam ediyor.

2012 yılında kabul edilen projenin amacı okullarda sağlıklı beslenme alışkanlığı geliştirerek ve obezite oranını düşürerek öğrencilerde sağlıklı bir yaşam tarzı oluşturmak. 2012-2014 yılları arasında devam edecek olan projenin ortağı olan ülkeler Türkiye, İspanya, Yunanistan, Hırvatistan, İngiltere ve Polonya'da kültür alışverişleri de yapılıyor.

Kızıldere Ortaokulu ‘Sağlığımızın Kaynağı’ proje ekibi tarafından 2012 Kasım ayında İspanya'ya, 2013 Mart ayında Yunanistan'a yapılan ziyaretlerin ardından Mayıs ayının son haftası Polonya'nın Jelenia Góra adlı şehrine Comenius ziyareti gerçekleştirildi. Gerçekleştirilen ziyarete proje irtibat kişisi İngilizce öğretmeni Seçil Ayfer, Beden Eğitimi Öğretmeni Ziya Sayar, Türkçe Öğretmeni Tuğba Körpınar Duru, İngilizce Öğretmeni Yasemin İnam, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Muammer Köşlüoğlu katıldı. Yapılan ziyaret esnasında ülkeler arasındaki kültürel paylaşımlar oldukça yüksek seviyede olduğu gözlenirken, Polonya ziyaretinde Avrupa Birliği günü sebebiyle misafir oldukları okulda her bir ülkeye ait stant açılarak her ülkenin kendi kültürünü yansıtan ürünler sergilendi. Kızıldere Ortaokulu da kendi okullarına ait tanıtımların yanı sıra Nazilli Belediyesi tarafından sağlanan tanıtım dergileri, broşürler, CD’ler ve kitaplar da sergilendi. Sergilenen eşyalar öğrenciler ve katılımcı ülkelerden büyük beğeni topladı.

(İHA)

Share