logo

17 Ağustos 2013

Nazillili Ülkücü Şehit Yasin-İ Şeriflerle Anıldı

Nazilli Ülkü Ocağı’nda yaklaşık on senedir her Perşembe akşamı geleneksel olarak Yasin-i şerif okunmaya devam ediyor. Ülkücüler yasin gecesinde bu hafta ise Nazillili Ülkücü şehit Mustafa Ali Akın’ı andı. 
Ülkücü şehit Mustafa Ali Akın’ı andıklarını ifade eden Ülkü Ocağı Başkanı Şükrü Irgat; “Bu hafta bizim için üzüntülü bir gündü. Ülkü Ocağımızda yetişen büyük yürekli ülküdaşımız Mustafa abimizi, tarihlerden bugüne denk gelen 15 Ağustos 1978 yılında hain bir saldırı sonucu kaybettik. Keşke hepimiz onun yürüdüğü yolda bedrin aslanları gibi dimdik yürüyebilsek. Allah bize onun şehit düştüğü yolda şehit düşmeyi nasip etsin. Bu kutlu davanın Allah davası olduğunu unutmamalıyız” dedi. Mustafa Ali Akın’dan bahseden Irgat; “Ailesi ile birlikte Nazilli’nin Mastavra köyünde ikamet etmekteydi. Nazilli Ülkü Ocağı Derneği üyesiydi. Komünist militanlar tarafından sürekli tehdit almış olsa da asla davasından vazgeçmemişti. Olay günü köy camisinin önünde komünistler tarafından etrafı çevrildi. Aralarında çıkan kavga sonucu haince başından vurularak ağır yaralandı. Ambulansla hastaneye yetiştirilmeye çalışılsa da daha 18 yaşında yolda gözlerini fani dünyaya yumdu. Ülkücü şehidimiz ailesinin yaşadığı köy mezarlığına defnedildi. Ebedi yeri peygamber komşuluğu olur inşallah” dedi.
Başkan Şükrü Irgat’ın konuşmasının ardından kısa süre sohbet edilirken, gece yasin-i şerif’in okunmasının ardından dualarla sona erdi.

 

 

(İHA)

Share