logo

28 Kasım 2007

Nazilli’de sağlık çalışanlarına bilgisayar kursu

Nazilli’de bilgisayar kullanmayı bilmeyen doktor ve sağlık personeli kalmayacak. Bilgisayar kullanmayı öğrenmek için 22 sağlıkçı ve Doktor Halk Eğitim merkezinin açmış olduğu “Bilgisayar İşletmenliği” gidiyor.
Nazilli’de görev yapan sağlık personeli ile doktorların gelişen teknolojiye ayak uydurmalarını sağlamak için bilgisayar kursu başlattıklarını ifade eden Nazilli Sağlık Grup Başkanı Dr. Orhun Örer “Bilindiği gibi çağımız teknoloji ve bilgi çağı. Artık tüm resmi kurum ve kuruluşlarımızda her türlü işlemler bilgisayar ortamında yapılmaktadır. Biz de Sağlık Grup Başkanlığı olarak ilçemizde bulunan sağlık kuruluşlarındaki tüm işlemlerin bilgisayar ortamında yapıldığını düşünerek, bilgisayar kullanımını bilmeyen başta doktorlarımız olmak üzere tüm sağlık personelimize yardımcı olmak istedik. Bu bakımından İlçemiz Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü aracılığı ile Bilgisayar Kursu açılmasını sağladık. Bilişim teknolojilerini yakından tanımalarına olanak sağlayacak olan bu kursun sonunda kursiyerlere sertifika verilecek” dedi.
Sağlık personelinin Pazartesi ve Salı günleri haftada 10 saat olmak üzere toplam 160 saatlik eğitimden geçeceklerini belirten Nazilli Halk Eğitim Merkezi Müdürü Hasan Karakaşlı 160 saatlik kursun 25 Mart 2008 tarihinde tamamlanacağını belirterek doktorlardan gelen yoğun talep nedeniyle 2. kursu açmayı planladıklarını söyledi.+

(İHA)

Share