logo

15 Eylül 2007

Nazilli’de Ramazan boyunca hergün 2 bin 100 kişiye iftar yemeği verilecek

Nazilli’de ve çevre ilçelerde faaliyet gösteren dernekler bir araya gelerek, Ramazan Ayı boyunca her gün 2 bin 100 kişiye iftar yemeği verecek. Bugün bir araya gelen dernek yöneticileri, iftar yemeklerine gelemeyecek fakir ailelerin evlerine servislerle yemek dağıtılmasına karar verdiler.
Bugün Nazilli Aktif Sanayici İşadamları Derneği (NASİAD) binasında bir araya gelen Altınbaşak, Bozdoğan Çağlayan, Buharkent Eğitim Gönüllüleri, Karacasu Turkuaz Eğitim Gönüllüleri, Kardelen Eğitim, Nabız Sağlıklı Yaşam, Nazilli Aktif Sanayici İşadamları, Nazilli Eğitimciler, Nazilli Memur İşçi ve Mühendisler ile Yenipazar Gonca Eğitim Derneklerinin temsilcileri Ramazan Ayı boyunca Nazilli’de 2 bin, Bozdoğan’da da yüz kişi olmak üzere her gün toplam 2 bin 100 kişiye iftar yemeği verilmesine kararlaştırdı.
Nazilli’de Mimar Ahmet Şensan Kültür Merkezinde bin, Aşağı Nazilli Sümer Karakolu karşısında da bin kişi olmak üzere toplam iki bin kişiye hem iftar yemeği verilecek. Evi iftar yemeği alanlarına uzak olan fakir, yaşlı ve hasta olan vatandaşların evlerine servislerle yemek dağıtılacak.
Geçtiğimiz yıllarda da ramazan ayı boyunca Nazilli’de bin kişiye her gün iftar yemeği verildiğini belirten NASİAD Başkanı Necmi Erkan, “Bizler dernek olarak beş yıl önce iftar çadırında her gün bin kişilik yemek dağıtımına başladık. Bu güne kadar da bu geleneğimizi devam ettirdik. Yaptığımız bu işlerde Allah’ın rızasından başka bir şey gözetmiyoruz. Her yıl artan bir taleple karşı karşıya kalıyoruz. Ve bu sene çeşitli derneklerle birlikte iftar çadırımızın sayısını ikiye çıkararak hem Aşağı Nazilli Hürriyet Caddesi üzerinde hem de Yukarı Nazilli Ahmet Şensan Nikah Salonunda yemek dağıtmaya karar verdik. Ramazan ayı boyunca da her iki çadırda biner kişilik yemek dağıtmaya devam edeceğiz. Bu çalışmalarımızda bizlere destek olan Nazilli Belediyemize, değerli dernek üyelerimize ve hayırsever vatandaşlarımıza çok teşekkür ediyoruz. İnşallah iftar çadırlarımız hem ramazan ayının özüne uygun yaşamamıza yardımcı olur, hem de bu güzel paylaşım birliğe en çok ihtiyacımız olan şu günlerde toplumsal barışa katkıda bulunur” dedi.
(İHA)

Share