logo

07 Eylül 2007

Nazilli’de kurtuluş ve halk dansları şenliği devam ediyor

Nazilli’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 85. yılı büyük bir coşkuyla kutlanıyor. Nazilli Belediyesi’nin organize ettiği ve bu yıl 5.’si düzenlenen Halk Dansları Festivali yabancı konukların da katılımıyla renkli başladı. İlçe merkezinde değişik gösteriler sunan halkoyunları ekiplerinin gösterileri yoğun ilgi gördü.
Bu yıl 5.’si düzenlenen Kurtuluş Günü ve Halk Dansları Festivali’ne KKTC, Bulgaristan, Gürcistan, Makedonya, Ukrayna ve Macaristan’dan ekipler katılırken yurt içinden de Bursa Zafer Halk Oyunları Ekibi ile Edirne Belediyesi Halk Oyunları Ekibi katıldı. Festivalin ilk günü akşam saatlerinde başlayan kortej yürüyüşünün ardından konuk ekipler şehrin değişik yerlerinde gösteri yaptılar.
Belediye Başkanı Aytekin Kaplan, festival ve kurtuluş günü etkinliklerine katılan tüm ekiplerin festival süresince değişik gösteriler yapacağını belirterek bu yıl programın daha da renkli geçeceğini söyledi. Başkan Kaplan 5 Eylül akşamı dolu dolu bir program hazırladıklarını belirterek tüm halkı Zara ve İsmail YK’nın katılacağı ücretsiz halk konserine davet etti.

(İHA)

Share