logo

27 Temmuz 2013

Nazilli’de Kaldırım Ve Refüjler Boyanıyor

Nazilli Belediyesi mevsim yağmurları, güneş ile çeşitli nedenlerle kirlenen ve renk özelliğini kaybeden refüj ve kaldırım taşlarını, yeniden boyuyor.

Belediye Başkanı Haluk Alıcık’ın, Başkan yardımcıları ve daire müdürleri eşliğinde Hürriyet Caddesi üzerindeki yol çalışmalarını incelemeleri sırasında kaldırımların ve orta refüjlerdeki taşların boyaların özelliğini kaybetmesini fark etmesi ile yenilenme çalışmaları başlatıldı.

Kırmızı ve beyaz renklerde boyanan refüj ve kaldırımlardaki bordür taşları, özellikle araç sürücüleri için uyarıcı olurken, ana geçiş güzergahlarında da görsel güzellik katıyor. Bordür ve refüj taşlarının boyama çalışmalarını Nazilli’nin genelinde sürdüren belediye ekipleri kavşaklarda da panel çit düzenlemesi ve çimlendirme çalışmalarıyla kent estetiğine katkı veren çalışmalarını koordineli şekilde devam ettiriyor.

BAYRAM HAZIRLIĞI DEVAM EDİYOR

Özelliğini kaybeden Nazilli merkez ve devlet karayolu üzerindeki kaldırım ve refüj taşlarının boyanması ile yaklaşan Ramazan Bayramı içinde bayram temizliği olacağını ifade eden Başkan Alıcık; “Geleneksel olarak dini bayramlarımız öncesinde evlerimizi dip köşe temizler badanalarını yaparız. Evlerde yaptığımız bu bayram hazırlıklarını Nazilli’mizin Sokak ve caddelerinde de yaparak bayram hazırlıklarımızı şehrimizde de yapmış oluyoruz” dedi.

(İHA)

Share