logo

30 Ağustos 2013

Nazilli’de İlaçlamalar Aralıksız Sürüyor

Nazilli Belediyesi ilçedeki tüm logar, yağmur suyu giderleri ve çöp konteynırlarının ilaçlama çalışmalarını aralıksız olarak sürüyor.

Sineklenme ve kötü kokulara karşı tedbirlerini daha önceden alan Nazilli Belediyesi, bu doğrultudaki çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Nazilli’deki ilaçlama işlemlerinin yaz boyunca devam ettiğini, kış aylarına girmeden önce de bu yönde ki çalışmaların sürdürüleceğini ifade eden Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, sinek ve diğer uçucu haşereler ile mücadelenin 3 aşamalı yapıldığını ifade etti.

Nazilli Belediyesi’nin Sağlık Hizmetleri Müdürlüğüne bağlı ilaçlama birimi ekipleri 3 aşamadan oluşan ilaçlama sisteminin üçüncü dönemine aktif bir şekilde başladı. İlaçlama ekibi, ilk aşamada Kasım-Mart ayları arasında kış dönemini logar sisleme yönetimi yaptı. Daha sonra ikinci aşama olan Mart-Nisan ayları arasında larva çalışması yapan ilaçlama ekibi, son ve üçüncü dönem olan Eylül-Ekim aylarında larva çalışmalarını uçkun mücadelesi ile destekleyerek çalışmalarını yoğunlaştırdı.

RAHAT BİR KIŞ AY GEÇİRİLMESİ HEDEFLENİYOR

10 derece sıcaklığın altında yapılması uygun olmayan ilaçlamanın birinci aşaması olan Larva ile mücadele çalışmalarının Mayıs aylarında uygulandığını, ikinci aşamanın da yaz boyu ilaçlamadan oluştuğunu ifade eden Başkan Alıcık yağmurlu ve rüzgarlı havalarda uçkun mücadelesinin yapılmasının uygun olmamasından dolayı Eylül-Ekim aylarında uygulanmaya başlandığını söyledi. Alıcık, “Nazilli Belediyesi Sağlık Müdürlüğüne bağlı olan ilaçlama ekipleri yaz ayları boyunca Nazilli’mizin her sokak ve caddesinde özellikle geceleri ilaçlama çalışmalarını sürdürdü. Yaz aylarını son günlerini yaşadığımız bu dönemde tüm logarlar, yağmur suyu giderleri, çöp konteynırları ve su birikintileri sürekli olarak sırt pompaları ve gezici araçlarla ilaçlanarak vatandaşlarımızın rahat bir kış ayı geçirmelerini sağlayacağız. Bu yöndeki ilaçlama ve dezenfekte çalışmalarımız aralıksız olarak devam edecek " dedi.

 

 

(İHA)

Share