logo

19 Temmuz 2013

Nazilli’de Fırtına 1 Kişiyi Yaraladı

Aydın’ın Nazilli ilçesinde yaklaşık 3 haftadır mevsim normallerinin üzerinde seyreden aşırı sıcakların ardından bastıran ani sağanak ve çıkan fırtına hayatı felç etti.

Yaklaşık iki saat aralıksız bir şekilde devam eden şiddetli yağmur ve fırtına Nazillililere zor anlar yaşatırken, kopan çam ağacının dalları ise hareket halindeki motosikletlinin yaralanmasına neden oldu.

Edinilen bilgiye göre olay, Aydın-Denizli Devlet Karayolu kenarında bulunan bir özel hastane önünde meydana geldi. Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü’nün gün içerisinde yaptığı Orta ve Güney Ege'de etkili olması beklenen fırtına Nazilli’de etkili bir şekilde hissedildi. Kuzey ve kuzeybatı yönlerinden saatte 60-75 kilometre hızla fırtına şeklinde esen rüzgar yüreklerin ağza gelmesine neden oldu. Karayolu kenarında kaldırımda 09 RJ 064 plakalı motoruyla seyir halinde ilerleyen 32 yaşındaki Ahmet Uğurluer, aniden çıkan fırtına nedeniyle kopan ağaç dalının altında kaldı. Kazayı hafif sıyırıklarla atlatan Uğurluer, bitişikteki özel hastaneye kaldırılarak ayakta müdahale edildi. Fırtına nedeniyle savrulan çam ağacından düşen dallar elektrik hattını kopardı. Olay yerinde kopan elektrik kabloları kısa süreli paniğe neden olurken, AYDEM ekipleri tarafından kopan kabloların onarılmasının ardından mahalle sakinleri rahat bir nefes aldı.

 

 

(İHA)

Share