logo

22 Kasım 2007

Nazilli’de 14 ayda 300 kişi tutuklandı ilçeye huzur geldi

Nazilli’de halk-polis işbirliği ile gerçekleştirilen çalışmalar ilçeyi huzur getirdi. Nazilli’de son 3 yılda işlenen suçlardan dolayı mahkemeye çıkarılan sanıklardan 350’ye yakın kişi tutuklanırken bunlardan 300’ünü son 14 ayda yapılan operasyonlarda yakalanan suçlular oluşturuyor.
Nazilli Emniyet Müdürü Abdullah Günal, işyerlerine, esnafa, evlere dağıtılmak üzere hazırlanarak 10 bin adet bastırılıp dağıtılan el ilanları ile vatandaşın bilinçlendirildiğini söyledi. Güvenin olmadığı yerde; özgürlük, demokrasi ve insan haklarından söz etmenin mümkün olmadığını belirten Nazilli Emniyet Müdürü Abdullah Günal açıklamasında ?Önce halkımızı polise olan güvenini arttırmak için önlemler aldık. Nazilli’nin suç haritasını, suç profilini tespit ettik. Yaptığımız seri operasyonlar ile suç şebekelerine ilk darbeyi vurduk. Çalışmalara başladığımız ilk 3 ayda özellikle suçüstü yakaladığımız sanıklardan 117 kişinin tutuklanması Nazilli’de büyük yankı yaptı. Halkın üzerindeki bu olumlu havanın devamını sağlamak için halkımızın 155’e kuşkulandıkları her şeyi iletmelerini istedik. İhbar sayısı 4 kat arttı. Hatta ‘155 Polis İmdat’ hattına bayan memur atayıp bayan ihbarcılarla özel görüşmelerini sağladık. Nazilli kısa sürede yaptığımız çalışmalar sonucu huzur kenti haline geldi? dedi.
Bu olumlu gelişmelerle birlikte Nazilli Belediyesince 3, halk tarafından da 4 araç olmak üzere Nazilli Polisi’ne 7 adet hizmet aracı bağışlandığını kaydeden Günal ?2006 yılında 401 adet evden hırsızlık olayı yaşanırken bu olay 2007 yılında 81’e iş yerinde hırsızlık olayları da 169’dan 32’ye, oto hırsızlığı da 122’den 30’a kapkaç 52’den 3’e yankesicilik 63’ten 18’e düşerek ortalama suç oranlarında yüzde 80 oranında azalma yaşandı. Bütün bu çalışmaları bekçimizden en yüksek rütbeli polisimize kadar bir ahenk içinde yürüttük. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum? dedi.

(İHA)

Share