logo

24 Ekim 2007

Nazilli ve Söke’de PKK’ya tepki yürüyüşü

Aydın’ın Nazilli ve Söke ilçelerinde PKK’ya tepki yürüyüşü düzenlendi. Binlerce kişinin katıldığı yürüyüşte PKK’ya lanet okundu.
Bugün öğle saatlerinde Nazilli Şehir Stadyumu önünde toplanan yaklaşık 8 bin kişi son günlerde artan terör olaylarını protesto etmek için slogan atarak yürüyüşe geçti. Sokaktaki vatandaşlar da yürüyüşe katılarak terörü kınadılar. Nazilli Ülkü Ocakları tarafından düzenlenen yürüyüşe başta Belediye Başkanı Aytekin Kaplan olmak üzere siyasi parti başkanları, sivil toplum örgütleri, üniversiteli öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. Yürüyüşe katılanlar ‘Şehitler ölmez vatan bölünmez, kahrolsun PKK, kahrolsun terör, bu vatan bizim, bizim kalacak’ şeklinde slogan attılar. Nazilli Şehir Stadından başlayan yürüyüş Cumhuriyet Meydan’ında sona erdi. Nazilli Belediye Başkanı Aytekin Kaplan Cumhuriyet Meydan’ında toplanan guruba hitaben bir konuşma yaptı. Konuşmanın ardından şehitler için yoklama düzenlendi. Bu sırada tek tek okunan şehit isimlerin ardından vatandaşlar ‘burada’ diye seslendi. Şehitler için saygı duruşunun yapılmasının ardından İstiklal Marşının okunmasıyla gurup olaysız bir şekilde dağıldı.
Diğer yandan Söke’de de bir gurup öğrenci şehitler için bayrak açıp yürüyüş yaptı. Buradaki yürüyüşte de PKK aleyhine sloganlar atıldı. Söke’de gerçekleşen yürüyüş güzergahındaki esnaflar yürüyüşe alkışlarıyla destek verdiler.

(İHA)

Share