logo

04 Haziran 2013

Nazilli Ticaret Odası İlk Meclis Toplantısını Yaptı

Nazilli Ticaret Odası’nda gerçekleşen seçimlerden sonra yeni dönemin ilk meclis toplantısı yapıldı.

Meclis Başkanı Gürdal Yüzügüler başkanlığında toplanan yeni Meclis toplantısına tüm üyeler iştirak etti. Gündem gereği de konuşulan konular oy birliği ile karara bağlandı.

Nazilli Belediyesi Meclis Salonunda gerçekleşen toplantının açılış konuşmasını yapan Gürdal Yüzügüler; “Seçim sürecini odamıza yakışır bir şekilde tamamladık. Temsil ettiğimiz iş dünyasının onayı ve güveni ile daha iyi bir Nazilli Ticaret Odası için çalışmak üzere sorumluluk aldık. Farklı listelerden oda meclisine girmiş olsak da, 32 kişi olarak hepimiz Nazilli ve çevresi ortak paydası altında birleştik. Meclisimizi, kaybedenler ve kazananlar olarak ayırmak yerine, farklı fikirlere sahip ticaret erbaplarından oluşan, bölgemizin ekonomik hayatının geliştirilmesi için fikirlerin tartışıldığı, demokratik bir platform olarak düşünmeli ve buna göre davranmalıyız. Üyelerimizin sesini duymak ve duyurmak, üye odaklı çalışmalarımızı hükümet, vilayet, belediye, oda ve borsalarla hep birlikte gerçekleştirmek en önemli görevimiz olmalıdır. Ulu önder Atatürk’ün bir sözüyle konuşmamı noktalamak istiyorum. 'Tüccar; milletin emeğini ve üretimini kıymetlendirmek için, eline ve zekâsına emniyet edilen ve bu emniyete liyakat göstermesi gereken adamdır' Cenabı Allah bizi böyle adamlardan eylesin” dedi

Yönetim Kurulu adına söz alan Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Arslan ise; “Nazilli Ticaret Odası üyeleri olarak uzun soluklu ve rekabet içinde geçen bir seçim sürecini hep birlikte yaşadık. Ticaret Odası tarihindeki en yüksek katılımın olduğu demokratik bir seçim oldu. Bu yoğun katılım Nazilli Ticaret Odası’nın bölge için taşıdığı önemi bir kez daha göstermiştir. Sürecin sonunda kazanan ticaret odası üyeleri ve bölgemiz insanıdır. 16 Mayıs Perşembe günü sona eren ve kesinleşen odamız seçimlerinden sonra Oda’mızın yeni kurulları görevlerine başladılar. bu gün de Meclisimizin ilk toplantısını yapıyoruz. Yeni dönemin tüm meclis üyelerine hayırlı olmasını diliyorum. Önceki dönemlerde görev yapan tüm arkadaşlarımıza ve büyüklerimize de yönetim kurulum adına teşekkür ediyorum. Nazilli Ticaret Odası Yönetim Kurulu olarak karşılıksız hizmet vermeye, her üyeye ulaşmaya geneli ilgilendiren her konuyu irdelemeye gayret göstereceğiz. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun tabiriyle; eski köye yeni adet getireceğiz, icat çıkaracağız. bunu yaparken tek beklentimiz üye memnuniyetidir. Ticaret Odası’nın üyenin yanında durması, odanın gücünü hissetmesi için çalışacağız” şeklinde konuştu.

Gündem maddelerinin görüşülüp oy birliği ile karara bağlanmasının ardından toplantı toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

 

(İHA)

Share