logo

28 Kasım 2007

Nazilli OSB 2008 yılında hizmete girecek

Nazilli Belediye Başkanı Aytekin Kaplan, Nazilli OSB’nin 2008 yılında tamamlanacağını belirterek İşadamlarını Nazilli’de yatırım yapmaya çağırdı. Kaplan, ?Gerek ekonomik gerekse sosyal ve kültürel açıdan ilçemizi hak ettiği yere taşıyabilmek için işadamlarımız ve vatandaşlarımızla birlikte omuz omuza mücadele edeceğiz? dedi.
Nazilli Belediyesi olarak hem sosyal yaşam hem de ekonomi konusunda büyük gayretler içerisinde olduklarını kaydeden Belediye Başkanı Kaplan ‘Modern Nazilli’ projelerini hayata geçirmeye başladıklarını söyledi. İstihdam konusunda işin lokomotifi olarak gördükleri Nazilli Organize Sanayi Bölgesi (OSB) projesinin hayata geçmesi için tüm çalışmaların tamamlandığını ifade eden Kaplan, OSB bölgesinde istimlak çalışmalarının ardından proje çalışmalarının da tamamlandığını hatırlattı.
Halen yoğun bir şekilde belediye ekiplerinin OSB’deki alt yapı, dolgu ve yol yapım çalışmalarını aralıksız olarak sürdürdüğünü açıklayan Kaplan, OSB planında yerleri tespit edilen 60 parselin tamamı şuanda satıldığını belirtti. Kaplan, ?İşadamlarımız bizden acele etmemizi ve bir an önce alt yapı çalışmaları tamamlamamızı istiyorlar. Bu çalışmalarımızı 2008 yılının Mart ayına kadar tamamlayarak, yer teslimlerini gerçekleştireceğiz. Ve ardından OSB’de ciddi bir fabrikalaşma başlayacak. Ekonomik açıdan Nazilli’mize çok önemli ölçüde taze kan kazandıracak olan Nazilli OSB’deki inşaat çalışmalarının kısa sürede tamamlanacak. Nazilli OSB’nin 2008 yılı içinde faaliyete geçmesini bekliyorum. Fabrika bacalarının tütmeye başlaması hem bölge hem de ülke ekonomisine büyük yararlar sağlayacaktır. Bununla birlikte ilçemizde binlerce kişiye iş imkanı sağlanarak, Nazilli’de işsizliğin önemli oranda azalacağına olan inancımız tamdır. OSB’nin faaliyete geçmesinin ardından ilçemizde en az bin 500 ailenin geçimi buradan sağlanacaktır? sözlerine yer verdi.

(İHA)

Share