logo

28 Ağustos 2013

Nazilli Kışa Hazırlanıyor

Nazilli Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı Ekipler, ilçe genelinde bulunan cadde ve sokaklarda yağmur suyu kanallarını ve kanalizasyon hatlarını temizliyor.

Kışın sağanak yağmurlarda su baskınlarıyla karşılaşmamak amacıyla kış mevsiminin yaklaştığı bu günlerde her yıl rutin olarak Nazilli Belediyesi Fen işleri ekipleri tarafından yapılan cadde ve sokaklardaki yağmur suyu drenaj ızgaraları, mazgallar ve rögarların temizliğine başlandı. Nazilli Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler tarafından, geçen yıl alınan kanal temizleme aracı ile başlatılan temizleme çalışmaları, trafiğin yoğun olmadığı saatlerde gerçekleştiriliyor.

Nazilli ilçe sınırları içerisinde farklı bölgelerde çalışmalarına devam eden ekipler, kış hazırlıklarından ilki olan rögar temizliğini cadde ve sokaklarda sürdürürken diğer taraftan tahrip olan rögarları tamir ediyor. Rögarların içine pet şişe, ağaç parçaları, bina önüne getirilen tamir ve tadilat malzemelerinin atılmaması için vatandaşı uyaran Fen İşleri yetkilileri; Kış aylarının yaklaşması ile yağmur sularının taşkınlık yapmaması ve vatandaşı rahatsız etmemesi için gerekli kış hazırlıklarının yapıldığını belirti.

Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, Fen İşleri ekiplerinin kışa hazırlık çalışmalarına hız verdiğini belirterek, yapılan çalışmaların yağmurlar başlamadan önce başlatıldığına dikkat çekti. Kış aylarında cadde ve sokaklarda oluşabilecek su birikintileri için rögar temizliğinin devam ettiğini söyleyen Alıcık “Nazilli’de yaşayan vatandaşlarımızın soğuk ve yağmurlu günlerde sıkıntı yaşamaması için şimdiden tedbir aldık. Yapılan kanal temizleme çalışmalarında, cadde ve sokaklar üzerindeki yağmur suyu kanalları ve kanalizasyon kanallarının ızgaraları kaldırılıp, içlerinde biriken kum, kağıt, yaprak ve sigara izmaritleri gibi birikintiler kalın bir hortumu olan vakumlama sistemi ile çekildiği gibi biriken kumlarda küreklerle temizlenerek, kanal içine tazyikli su sıkılıyor. Bu şekilde kanalın tamamen açılması sağlanarak kış hazırlık çalışmalarımıza başlatarak önlemini alıyoruz” dedi.

 

(İHA)

Share