logo

26 Kasım 2007

Nazilli Devlet Hastanesi’nde hasta tanıma sistemi hizmete girdi

Teknolojik gelişmeleri anında hastaneye taşımaya çalışan Nazilli Devlet Hastanesi ‘Hasta tanıma sistemini’ devreye soktu. Nazilli Devlet Hastanesi Başhekim Vekili Fikri Özçetin “Hastalarımızı rahatlatacak, hasta tanıma sistemini devreye koyduk” dedi.
Çevresinde bulunan Sultanhisar, Yenipazar, Bozdoğan, Kuyucak, Karacasu ve Buharkent ilçelerinin merkezinde bulunan Nazilli Devlet Hastanesi; her gün ortalama bin 500 hastaya 56 uzman, 22 pratisyen doktor olmak üzere toplam 367 personelle hizmet veriyor. Hastaların muayene olmak için zaman zaman bir saat ayakta beklediği ve bu durumun sık sık şikayetlere neden olduğunu açıklayan Başhekim Vekili Fikri Özçetin “Bu sıkıntıya çağdaş bir uygulama ile son veriyoruz. Uygulamamızın adı ‘Hasta Tanıma Sistemi’dir. Bu sistemde hastalarımız hastanemizden kendine ait bilgileri içeren bankamatik kartlarında olduğu gibi bir kart alacaklar. Bu hasta tanıma kartı ile hangi doktora gitmek istiyorsa o polikliniğin önünden 5 saniye gibi kısa bir süre içinde sıra numarasını alacaklar. Poliklinik kapısı üzerindeki ekrandan hem muayene olanın hem de kendi sıra numarasını rahatça takip edebilecek” dedi.
Özçetin ayrıca Talasemi (Akdeniz anemisi) için tedavi odası uygulamasına geçtiklerini belirterek “Talasemili hastalarımıza ayda bir iki kez uygulanan kan verme işlemi bu odalarda geçekleşecektir. Bu odaya koyacağımız bilgisayarlardan, hastalarımız hastalıkları ile ilgili bilgileri okuyacak, hatta satranç bile oynayabileceklerdir” dedi.

(İHA)

Share