logo

23 Ağustos 2007

Nazilli Devlet Hastanesi Biyo Kimya Laboratuarı sertifikalı oldu

Nazilli Devlet Hastanesi Biyokimya Laboratuarı geçen yıl aldığı başarı sertifikasını bu yıl tekrar aldı. Laboratuardan çıkan sonuçların doğruluğunun alınan başarı sertifikasıyla tescillendiğini ifade eden Hastane Başhekimi Dr. Orhan Koç, hastalarına bir gün içinde analiz sonuçlarını verdiklerini söyledi.
Nazilli Devlet Hastanesinde bulunan Biyokimya Laboratuvarındaki biyokimya cihazına ve hormon cihazına dünya çapında hizmet veren kalite kontrol merkezi tarafından kontrolden geçirilerek sertifika verildi. Hastane laboratuarı, dünya standartlarında yapmış olduğu testler nedeniyle iki yıldır sertifika almaya hak kazanıyor.
Nazilli Devlet Hastanesi Biyokimya Laboratuarı sorumlu hekimleri Biyokimya ve Klinik Uzmanı Dr Bağnu Dündar ve Dr Hasan Kurtuluş, Biyokimya Laboratuarında hastalara kaliteli hizmet vermek için kalite kontrol firmaları ile çalışarak en doğru test sonuçlarını vermeye çalıştıklarını söylediler. Çalışma sonuçlarının doğru olduğunu sertifika alarak kanıtladıklarını ifade eden Dr. Dündar ve Kurtuluş, “Laboratuar çalışmalarımız halen büyük bir titizlikle devam etmektedir. Öyle ki acilden giren bir hastamızın kan tahlillerini çok kısa bir sürede verdiğimiz gibi polikliniklerimizin isteklerini de aynı gün içerisinde sonuçlandırmaktayız. Her geçen yılda cihazlarımızın teknolojik niteliklerinin standartlara uygun olması için çalışmalarımız hızla sürmektedir” dediler.
Nazilli Devlet Hastanesi Başhekimi Dr Orhan Koç, Nazili Devlet Hastanesinde ayda 45-50 bin civarındaki hastaya poliklinik hizmeti verilmekte olduğunu belirterek, “Hastanemizde ayda bin 500 2 bin hastada servislerimizde yatarak tedavi görüyor. Tüm hastalara yönelik hizmet vermekte olan biyokimya laboratuarımız, hastalarımızın tahlil sonuçlarını aynı günde vermekte. Laboratuarımızda sonuçları kalite kontrolünden geçirerek hastalarımıza en doğru tahlil sonuçlarını vermeye çalışıyoruz. Sonuçları hızlılığı kadar güvenirliliği de önemlidir. Biz bu standardı hastane olarak sağlamış durumdayız. Aynı zamanda bu standardı sürekli kılabilmek de önemlidir. Almış olduğumuz sertifika ile laboratuarlarımızdan çıkan analizlerin doğruluğu tescillenmiş oldu” şeklinde konuştu.

(İHA)

Share