logo

10 Haziran 2013

Nazilli Belediyesi’nden Tüp Bebek Semineri

İzmir Su Hastanesi Eurofertil Tüp Bebek Merkezi ile Nazilli Belediyesi ortaklaşa "Tüp Bebek ve Kısırlık" konulu bilgilendirme semineri düzenledi.

Mehmet Yüzügüler Kültür Merkezi Tiyatro salonunda yapılan seminerde davetliler ve vatandaşlar katıldı. Nazilli Belediyesi ve Eurofertil Tüp Bebek Merkezi işbirliği ile düzenlenen Tüp Bebek Tedavisi bilgilendirme seminerinde Kurumsal Direktör Eda Öncü bir sumum gerçekleştirdi. Kadın doğum ve tüp bebek uzmanı Dr. Nuray Aytekin Aygüler’in slayt sunumu ile tüp bebeğin geçmişi ve gelişmelerle şimdiki geldiği noktalar, klinikte uygulanan tedaviler anlatıldı.

Dr. Nuray Aytekin Aygüler şöyle konuştu: "Günümüzde artık kişinin bedenine ve mevcut problemine yönelik olarak tedavi şekli değişebiliyor. Bazı hastalarda 'Konforlu Tüp Bebek', bazı hastalarda da "Doğal Tüp Bebek', 'İlaçsız Tüp Bebek' veya 'Hapla Tüp Bebek' yöntemlerini uygulayabiliyoruz. Tüm tedavilerde uygulama süresi 15 gün gibi kısa bir zaman diliminde gerçekleşebiliyor. Bu nedenle günümüzde artık uzun süren, çok ilaç kullanılan ve dolayısıyla pek çok yan etki görülebilen klasik tüp Bebek tedavisi neredeyse terk edilmiş durumda. Ayrıca stresin Bebek sahibi olma konusunda önemli bir faktörü vardır. En büyük mücadeleyi stres konusunda veriyoruz. Tüp Bebek için kliniğimize başvuran hastalarımıza stresle mücadele etme yöntemlerini de öğretiyoruz. Bu sayede yüksek gebelik oranlarına ulaşmış durumdayız" dedi.

(İHA)

Share