logo

21 Ağustos 2013

Nazilli Atatürk Ortaokulu Yeni Eğitim Yılına Hazır

Okulların tatil olmasını fırsat bilen Nazilli Belediyesi daha önceden hazırlanan program gereği ilçe merkezinde ve köylerdeki okullarda bakım, onarım, bahçe düzenlemesi ve tadilat çalışmaları yapıyor.

Nazilli ve ilçeye bağlı köylerdeki tüm okullara destek vermeye devam ettiklerini ifade eden Belediye Başkanı Haluk Alıcık, istek ve taleplerin öncelik sırasına göre dikkate aldığını ifade etti. Bu güne kadar Nazilli Belediyesi’nin okullara verdiği desteğin azımsanmayacak ölçüde olduğunu hatırlatan Alıcık, Nazilli merkezdeki ve Nazilli’ye bağlı köylerdeki okullarda bahçe düzenlemesi, oyun parkı, güvenlik kamera sistemi, derslik düzenlemeleri ve boya badana işleri gibi birçok ihtiyacı karşıladıklarını, önümüzdeki dönemde de çalışmaların aynı şekilde devam edeceğini söyledi.

Geçtiğimiz yıl İl Özel İdare’den çıkan ödeneğin ardından Aydın Çevre ve Bayındırlık İl Müdürlüğü’nün ihale ederek yenilediği Atatürk Orta Okulunun yeni binasının Çevre düzenleme çalışmaları Nazilli Belediyesi tarafından yapılmıştı. Yapılan çevre düzenlemeleri sırasında çalışmaları yerinde inceleyen Başkan Alıcık’dan Okul Aile Birliği üyeleri ve velileri okulun eksik kalan ihtiyaçları için taleplerde bulunmuşlardı. Atatürk Ortaokulu Okul Aile Birliği üyelerinin okula yapılan çevre düzenlemesinin yanında okulun bahçesine bir basket potası, öğrencilerin kullanabileceği çeşmeler ve bir de kantin yapılması konusundaki talepleri yaz tatili içerisinde gerçekleşti. Okul dönemi içerisinde yapılacak işlerin tespitini yapan belediye ekipleri okulların 3 aylık yaz tatiline girmesini fırsat bilerek Atatürk Ortaokulunun bahçesine tek potalı basketbol sahası, kantin ve öğrencilerin kullanabilecekleri çeşmelerin yapım çalışmalarını bitirerek yeni eğitim dönemine hazır hale getirdi.

“TÜM KAMU KURUM VE KURULUŞLARINDA NAZİLLİ BELEDİYESİ HİZMETİ VAR”

Nazilli Belediyesi’nin her zaman, her yerde hizmete devam ettiğini söyleyen Alıcık; “Nazilli’deki tüm kamu kurum ve kuruluşlarında olduğu gibi okullarda da Nazilli Belediyesi’nin hizmeti vardır. Okullarımızın eksiklerini Nazilli Belediyesi tamamlıyor. Bu bizim görevimiz. Çünkü biz Nazilli’yi karşılıksız sevdiğimiz gibi eğitime de fazlasıyla önemsiyoruz. Nazilli’de üniversite başta olmak üzere, tüm okulların ihtiyaçlarında Nazilli Belediyesi her an hazır durumdadır. Geçen yıl bu okul yenilenen binasında eğitim öğretim yaptı ancak ne çevre düzenlemesi ne kantini ne de çeşmeleri vardı. Biz üzerimize düşen görevi yaparak Atatürk Ortaokulumuzu her şeyi ile yeni eğitim öğretim yılında çocuklarımızın hizmetine hazır hale getirdik” dedi.

 

(İHA)

Share