logo

05 Kasım 2007

NAMİMDER kültür gezilerine devam ediyor

Nazilli Memur, İşçi ve Mühendisler Derneği (NAMİMDER) kültürel gezilerine devam ediyor. Her ay ülkenin değişik il ve bölgelerine gerçekleştirilen kültür gezileri kapsamında dernek üyeleri Karadeniz Bölgesi’nde bulunan illeri gezdi.
Kültür gezileri ve sosyal çalışmaları ile adından sık sık söz ettiren NAMİMDER üyeleri düzenledikleri Karadeniz gezisinin ardından Karadeniz’e olan hayranlıklarını dile getirdiler. Samsun, Trabzon, Ordu, Giresun ve Rize illerine düzenlenen gezide tarihi ve turistik yerleri gezdiklerini belirten dernek üyeleri, Karadeniz’in doğal güzelliğinin yanı sıra tarihi zenginliklerini de inceleme ve görme fırsatını bulduklarını ve organizasyondan çok memnun kaldıklarını belirttiler.
Dernek olarak her fırsatta kültürel gezilere devam ettiklerini belirten NAMİMDER Başkanı Mustafa Topçu ?Üyelerimizin çok görmek istedikleri Karadeniz’de ilk olarak Samsun’u ziyaret ettik. Burada ulu önder Mustafa Kemal’in Samsun’a çıktığı Bandırma Vapurunu görme fırsatını bulduk. Bin yılı aşan bir tarihe sahip olan kral mezarlarını gezdik. Ordu ve Giresun’u gezdikten sonra Trabzon’a geçtik. Burada Yavuz Sultan Selim’in annesinin mezarını ziyaret ettik. Ahi Evran Dede Türbesi, Sümela Manastırı, doğal güzelliği ile eşsiz bir yer olan Uzungöl’ü gördük. Bölgedeki tarihi cami ve türbeleri gezip gördük. Bu gezi hatıralarımızda derin bir yer edecek. Dernek olarak sosyal ve kültürel faaliyetlerimiz devam edecek? dedi.

(İHA)

Share