logo

24 Ekim 2007

Milletin sabrı,dayanacak gücü kalmamıştır

TERÖRÜ PROTESTO ETMEK AMACIYLA OKULLARDA ÖĞRETMENLER BİR DERS SAATİNİ PKK TERÖR ÖRGÜTÜ VE FAALİYETLERİNE AYIRDILAR.
“Türk Eğitim Sen Aydın Şubesi başkanı Rıdvan Naci Devli son olarak Hakkari Dağlıca’da 12 vatan evladımızı şehit vermemiz, 16 askerimizin yaralanması yüreklerimize bir kez daha kor düşürmüştür”dedi. Devli Tüm Türkiye yasta olduğunu verilen şehitlere artık tahammül edemediklerini. Türkiye üzerinde oynanan oyuna dur deme zamanımızın çoktan geldiğini vurguladı.TBMM’de alınan tezkere kararının bir an önce uygulanması ve Irak’ın kuzeyine sınır ötesi operasyon gerçekleştirilmesi gerektiğini söyleyen Rıdvan Naci Devli
“Peşmergeler ABD ve AB’den cesaret alarak, açıklamalarını gün geçtikçe sertleştirmektedir. Türkiye ile işbirliğine yanaşmayan ve meydan okurcasına söylemlerde bulunan peşmergelere de hadlerini bildirmeliyiz. Hedef sadece PKK olmamalıdır. Zira PKK’yı besleyen, büyüten, güçlendiren, “Türkiye’ye kedi bile vermeyiz” şeklinde küstahça açıklamalarda bulunan peşmergelerin teröristlerden hiçbir farkı yoktur ve onlar da etkisiz hale getirilmelidir.
Tüm bunların kaynağında ise ABD ve AB vardır. Özellikle ABD’nin son günlerdeki tavırları oldukça manidardır. Türkiye’ye destek çıkmayan ve sınır ötesi operasyona sıcak bakmayarak, tehditkar açıklamalarda bulunan ABD, Türkiye’nin meşru müdafaa hakkını görmezden gelmektedir. Kendi çıkarları doğrultusunda hareket eden ABD’nin asıl niyeti, Türkiye’nin içte ve dışta zayıflamasını sağlamak ve bölgeye tek başına hakim olmaktır.
“Bize süre verin” şeklinde Türkiye’yi oyalayan ABD’nin, terörle mücadelede, dün olduğu gibi bugün ve yarında Türkiye’nin yanında olmayacağı çok açıktır. Zira PKK’nın kullandığı teçhizatların hangi ülkelerden geldiği herkesin malumudur.
Türkiye çok derin bir kıskaç altındadır. Türkiye’nin dört bir yanı artık mayınlı tuzaklarla doludur. Bu noktada irade, kararlılık çok önemlidir. Tam bağımsız bir ülke olan Türkiye, hiçbir devletten ültimatom alamaz, hiçbir devletin çıkarları doğrultusunda hareket edemez. Dolayısıyla hükümet artık bir yerlerden talimat beklememeli, bir an önce harekete geçmelidir. Milletin sabrı ve dayanacak gücü kalmamıştır.
Bugüne kadar dost ve müttefik bildiğimiz ülkelerden sayısız kez kazığa oturtulan Türkiye, insiyatini kullanmalı ve terörü sona erdirmek üzere Irak’a başta operasyon olmak üzere gerekirse savaş dahil tüm yolları denemelidir. Şayet geniş kapsamlı bir temizlik yapılmadıkça, herkes farkındadır ki, PKK’nın saldırıları sona ermeyecek ve şehit haberleri üzülerek söylüyoruz ki artarak gelecektir.
Kalleş saldırılara karşı Türkiye birlik ve bütünlük içinde olmalıdır. Türkiye’yi yok etmeye çalışan densizlere Türk halkı olarak istediğini vermeyeceğiz. Leş kargaları ve onların destekçileri kendi kanlarında boğulacaktır.
Bu noktada Türk Eğitim-Sen olarak 23 Ekim tarihinde hain saldırıyı protesto etmek amacıyla öğretmenlerin bir ders saatini PKK terör örgütüne ve onun hain saldırılarına ayırdılar. Böylece genç beyinler PKK hakkında bilgi sahibi olacak ve teröre destek veren ülkelerden tutun da terör konusunda nasıl yalnız bırakıldığını öğrenecektir.
Ayrıca Türk Eğitim-Sen, Birleşmiş Milletler, Avrupa Parlementosu ve Dünya Öğretmen Sendikasına mektup göndererek, Türkiye’nin terör konusunda içinde bulunduğu durumu anlatacak ve haklılığımızı bir kez daha gösterecektir.
(Mücadele)

Share