logo

15 Temmuz 2017

“MİLLET-ORDU BİRLİĞİYLE YENİLGİYE UĞRATTIK”

Vatan Partisi Merkez Karar Kurulu Üyesi ve Aydın İl Başkanı Emre Albayrak bir basın açıklaması yaparak, 15 Temmuz Amerikancı FETÖ darbe teşebbüsünü millet-ordu birliğiyle yenilgiye uğrattıklarını söyledi. Albayrak, başka 15 Temmuz’ların yaşanmaması için; “Milletin arasına nifak sokan kutuplaştırıcı dilden uzak durulmalı, ordu düşmanı icraatlar terk edilmeli, milleti FETÖ’ye ve PKK’ya karşı mücadelede birleştirecek siyasetler bir an önce devreye sokulmalıdır.” dedi.
“KÜÇÜMSENMEYECEK BİR OLAYDIR”
Albayrak, 15 Temmuz darbe girişiminin yıl dönümünde yaptığı açıklamasında; “Kökeni, 1952 yılında NATO bünyesinde kurulan Seferberlik Tetkik Kurulu’na dayanan ABD gladyosu 15 Temmuz 2016’da büyük bir yenilgiye uğradı. Türkiye’nin bölünerek ABD’nin kuklası yapılmasına büyük Türk milleti hayır dedi. Bu uğurda 248 şehit verdik, 2196 vatandaşımız da gazilik mertebesine ulaştı. Bu küçümsenmeyecek büyük bir olaydır. Türkiye’nin 64 yıllık ABD’nin yarı sömürgesi olma sürecine indirilen balyozdur. Şanlı ordumuz bağrından Ömer Halisdemir gibi kahramanlar çıkararak milletini bu badireden kurtarmıştır. 15 Temmuz hain darbe girişiminin yıl dönümü vesilesiyle şehitlerimize rahmet diliyor, gazilerimize minnet ve şükranlarımızı sunuyoruz.” ifadelerini kullandı.
“YENİ POLİTİKALAR ÜRETİLMESİ GEREKİYOR”
Bir daha yeni 15 Temmuz’ların yaşanmaması için yeni politikalar üretilmesi gerektiğini savunan Albayrak açıklamasını şöyle sürdürdü;
“NATO üyeliğinden derhal çıkılmalı, İncirlik üssünün denetimi TSK’ya verilmelidir. ABD’nin iç işlerimize karışmasına müsaade edilmemeli, edildiği takdirde siyasi, ekonomik ve askeri ilişkiler gözden geçirilmelidir. FETÖ davaları hızla sonuca ulaştırılmalı, cezaların infazına bir an önce başlanmalıdır. FETÖ’nün siyasi kolu açığa çıkarılmalı ve hesap sorulmalıdır. FETÖ’nün yanı sıra diğer terör örgütlerinin de üzerine gidilmeli, PKK’nın yasal kolu olan HDP kapatılmalıdır. Türkiye AB aday üyeliğine son vermeli ve gerçek dostlarının içerisinde bulunduğu ŞİÖ’ye üyelik başvurusu yapmalıdır.”
(FİLİZ DİNDAR)

 

Share