logo

20 Ağustos 2007

MHP Milletvekili Recep Taner, Belediye Başkanı İlhami Ortekin´i ziyaret etti

MHP Milletvekili Recep Taner, Belediye Başkanı İlhami Ortekin´i makamında ziyaret etti. Sohbet ortamında geçen ziyarette Başkan Ortekin, yaptığı konuşmada; “ Sayın vekilimle 2002 belediye meclisinde 18 ay boyunca hiçbir konuda tartışmadan, ters düşmeden birlikte çalıştık.
16 Ağustos 2002´de göreve gelmemde kendileri etkili olmuştur. Beraber çalıştığımız o zaman ki Belediye Meclisi başlı başına Aydın Meclisiydi, milli meclisti.
Benzer kuşlar beraber uçar, Kartal ile Serçe hiçbir zaman beraber uçamazlar.
Bugün Aydın için durum böyledir. Aydın vekillerinin bizim, bakış açımız aynıysa, Aydın için ortak ne istiyorsak, o zaman Aydın için beraber çalışmak zorundayız.
8 milletvekilini bu dönem bir araya toplayabilmeliyiz. Aydın için bir proje hazırlanıyorsa beraber hazırlanmalı, o projenin takibi ve sonuçlandırılması beraber yapılmalıdır.
Aydın milletvekillerinin hepsi Aydın Çukurunun çocuğudur.
Aydın´ın en temel ihtiyacı sektör bazında teşviktir. Buda ancak 8 milletvekili bir araya gelirse mümkün olur.
Aydın artık merkezdeki kaynaklardan payını almak zorundadır.
Ülkemizde ki bir başka büyük sorunda kayıt dışı ekonomidir. Bu konuda da, Başbakan dan, milletvekili ne, işadamına, tuvalet bekçisine kadar herkes sadece bir yıl tövbekar olsa haram yemese, vergisini, işçisine parasını düzgün ödese bu ülke kayıt dışının 3 katı para kazanır.
Dış borcunu da öder, geri kalanıyla da yatırımını yapar, istihdamını da sağlar.
MHP Milletvekili Recep Taner ise yaptığı konuşmada; ülkemizde, seçimlerden sonra siyasetin seçilmişler tarafından yapılmaması lazımdır. Particilik örgütlerinin işidir.
Ben sadece MHP´nin değil, tüm Aydın´ın tüm Türkiye´nin milletvekiliyim.
Mazbatayı aldığım gün yaptığım açıklamada; Aydının meselelerinde 8 milletvekili olarak ortak hareket etme miz gerektiğini söyledim. Önceliğimiz Aydın´dır. Bölgesel teşvik yerine sektörel teşvik için hep birlikte çalışmalıyız.
Bu mücadelemizde, vekillerimizle, belediyemizle, sivil toplum örgütlerimizle ve basınımızla ortak hareket etmek zorundayız.
Aydın maalesef, hak ettiği payını alamamaktadır.
Küresel Isınma tüm dünyada artarak büyümektedir. İlimizde bundan etkilenmiştir. Bunun etkilerini en aza indirmek için Köydes- Beldes projelerinin yanı sıra sudes projesinin de hayata geçirmeliyiz.
Ayrıca bir tarım kenti olan ilimizin temel geçim kaynaklarından olan pamuk zeytin- incir mutlaka afet kapsamına alınmalıdır.
Doğal kaynaklarımız olan jetotermal enerjimizi gün yüzüne çıkarmanın zamanı çoktan gelmiştir.
Tarımımızın devamı için reenjeksiyon sistemiyle organize sera bölgeleri kurulmak zorundadır. dedi.
Konuşmaların ardından Belediye Başkanı Ortekin, Milletvekili Recep Taner´e Atatürk meydanı ve 7 eylül İlköğretim okulunun bulunduğu alanda yapılacak olan Aydın Meydanı ve Yer altı çarşısına ilişkin projelerle ilgili bilgi verdi.
(Mücadele)

Share