logo

02 Ağustos 2013

Meydan Grubundan Cezalara Tepki

Spor Toto 2.lig kırmızı grup takımlarından Nazilli Belediyespor’un 5 taraftarı ‘Sporda şiddet Yasası’ gereğince aldıkları cezalara isyan etti.

2009 yılında Oğuz Baldır tarafından kurulan ve yüze yakın taraftarıyla her maç statta sol kapalıda yerini alan 'Nazilli Meydan' grubu cezalar nedeniyle basın açıklaması yaptı. Nazilli Şehir Stadı önünde düzenlenen basın açıklamasına ceza alan Oğuz Baldır, İbrahim Yeni, Fatih Altintaş ve Cihan Kaya katıldı. Basın açıklamalarına Nazilli halkı başta olmak üzere Nazilli Belediyespor camiası ve büyüklerine seslendiklerini ifade eden Nazilli Meydan grubu kurucusu Oğuz Baldır; “Bilindiği üzere 3 Nisan’da oynayan Nazilli Belediyespor – Sakaryaspor maçı sonunda maçla alakası bile olmayan sebeplerden dolayı sadece Nazilli emniyetinin koyduğu tedbir kararı 1 yıl sahalara girememe ve üstüne üstlük 5 kişinin de 300 TL para cezasına çarptırılmasıyla sonuçlandı. Bu 5 kişiye 10 gün içerisinde toplamda bin 500 TL ödenmek suretiyle bir kağıt verildi. Ayrıca bizlerin Nazilli Belediyespor sevgisi kısıtlanıp maddi anlamda zararlar verildi” dedi.

“NAZİLLİ VE NAZİLLİSPOR’U TÜRKİYE’YE DUYURUYORUZ”

Şehrin çocukları olduklarını ve bu zamana kadar şehre ihanet etmediklerini vurgulayan Baldır; “Bu kadar sevgiye karşılık bizi en çok üzen olayda bunları bile bile hiç kimsenin bize sahip çıkmaması. Ne arandık nede sorulduk. Yıllarca bu takımın cefasını çektik hiç bir sefa beklemeden. Bizim tek isteğimiz bu memlekette birilerinin çıkıp bu olaylara dur demelerini ve kendi memleketinin çocuklarına sahip çıkılıp dertlerine ortak olmalarıdır. Grubumuzun sosyal paylaşım sitesinde ‘Nazilli Meydan’ adı altında 11 Bin kişilik ve ‘Nazilli 09,5’ adı altındaki 10 bin kişilik ve kendi grup üyelerimizin hesaplarıyla şehrimizin ismini ve sevgisini 100 binlere ve tüm Türkiye’ye duyuyoruz. Ben grup başkanı Oğuz Baldır olarak sesleniyorum ve özellikle belirtmek istiyorum. Nazilli Belediyespor sevgimiz engellenemez. Ceza alan arkadaşlarım İbrahim Yeni, Fatih Altintaş, Cihan Kaya ve Ahmet Sağlam ile birlikte bizler takımımızı stadı gören mevkilerde de izleriz. Ama verilen bu cezalar çok ağır. Bunun tekrar değerlendirilmesini diliyoruz” dedi.

(İHA)

Share