logo

03 Temmuz 2013

Mergen Mesire Alanı Düzenleniyor

Nazilli Belediyesi tarafından Denizli Devlet Karayolu Mergen çayı kenarı su toplama merkezi yanında yeni mesire alanı yapılıyor.

2 bin 80 metrekare alan üzerine yapılacak olan mesire alanı geçmiş yıllarda da piknik alanı olarak kullanılmaktayken özelliklerini yitirerek kullanım dışı kalmıştı. Nazilli Belediyesi bu eski mesire alanını yeniden yapılandırarak vatandaşların doğayla iç içe güvenle piknik yapabilecekleri şekle sokabilmek için kolları sıvadı. Nazilli Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından yapımına başlanan mesire alanında 8 adet 8’er kişilik ahşap masalar ve her masa yanında şömineler yer alacak. Tuvalet ve toplu kullanım çeşmesi önceden mevcut olan mesire alanının 65 metrekarelik bölümüne çocuk oyun gurupları konulacak. Şu an zemin betonları dökülen piknik alanının şöminelerinin yapımı devam ederken alanın güvenliği için de kamera sistemi de yapılıyor.

'NAZİLLİLİLER HOŞÇA VAKİT GEÇİRECEK'

Yapımı Nazilli Belediyesi tarafından süren mesire alanında vatandaşın güvenle kendin yap kendin pişir yöntemi ile pikniklerini yapabilecekleri gönüllerince eğlenip dinlenebilecekleri bir mekan olacağını belirten Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık; “Yetişkin ağaçların bulunduğu bu alanın halkın kullanımına açılması için kolları sıvadık. Çok eskiden de mesire alanı olarak kullanılan 2 bin 80 metrekare büyüklüğünde ki bu alanı tekrar eski günlerdeki haline daha da ötesi çok daha güzel şekilde düzenleyerek hoş bir ortam haline getireceğiz. Bu alan yetişkin ağaçlarıyla, yazın yakıcı sıcağından uzak vatandaşımızın gönüllerince eğlenip dinlenebilecekleri bir ortam olacak. Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerimizin yoğun çalışmaları sonucu önümüzdeki günlerde mesire alanının faaliyete geçirerek hemşerilerimizin aileleriyle dostlarıyla hoşça vakit geçirmelerini diliyorum” dedi.

Başkan Alıcık, bu alanın halkın kullanımına açıldıktan sonra önümüzdeki günlerde de Denizli Devlet Karayolu üzerindeki Mergen çayı köprüsünden itibaren Arslanlı girişine kadar olan Mergen çayı kenarındaki ağaçlık bölgeye de periyodik aralıklarla mesire alanı yapılacağının da bilgisini verdi.

 

(İHA)

Share