logo

15 Ağustos 2013

Mehteran Ekibi Kosova’da Nazilli’yi Temsil Edecek

Nazilli Belediye Mehter Takımı, 12-19 Ağustos tarihleri arasında Kosava-Gilan Kardeş şehir Belediyesince düzenlenen Kültür ve Sanat Festivali’nde Nazilli’yi temsil edecek.

Nazilli Belediyesi ile kardeş şehir olan Gilan Belediyesinin düzenlediği festivalde Nazilli Belediye Mehteran Takımı 7 gün boyunca gösteri yapacak. Nazilli’yi temsil edecek olan Nazilli Belediye Mehteran ekibine Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Fatih Demir, Temizlik İşleri Müdürü Ahmet Özdemir, Yazı İşler Müdürü Mehmet İmreoğlu ve Satın Alma Müdürü Mehmet Çelik festival boyunca eşlik edecek.

Belediye Başkanı Haluk Alıcık, “Nazilli Belediyesi’ni ve Türkiye’yi temsil etmek için Mehter takımımızla, kardeş şehir Gilan kentinde yapılacak olan festivale katılıyoruz. 7 gün sürecek festivalde gösteri yapacak olan 30 kişilik ekibimiz, Türk tarihinin en eski bandosu olan Mehter’i ve ilçemizi tanıtacaklar. Mehter takımımız Türkiye'de pek çok il ve ilçede gösteriler yaparak adını en iyi şekilde duyurmuştur. Takımımız ikinci kez yurt dışına çıkıyor. Daha önce Belarus, Meksika, İtalya, Ukrayna, Fransa ve Türkiye’den 300 ekibin gösteri yaptığı Fransa’nın Limoux şehrindeki Kültür ve Sanat Festivali’ne katılmanın büyük gururu ve onurunu yaşamıştık. Şimdi bu gurur kardeş şehrimiz Gilan kentinde yaşayarak Nazilli’mize döneceğiz” dedi.,

 

(İHA)

Share