logo

08 Ağustos 2007

Makine Mühendisleri Odası LPG eğitimlerine devam ediyorlar

Makine Mühendisleri Odası Aydın İl Temsilciliği tarafından; LPG istasyonlarında çalışan dolum-boşaltım elemanlarına yönelik eğitim semineri düzenlendi.
Makine Mühendisleri Odası Denizli Şubesinden makine mühendisi Eğitmen Behiç Akkan tarafından verilen eğitime katılım oldukça yoğundu. Makine Mühendisleri Odası Aydın İl Temsilciliği Teknik Elemanı Semih Gölcük, gazetemiz muhabiri Selma Aybek‘e yaptığı özel açıklamada;
LPG işinde elemanın giydiği ayakkabıdan kazağa kadar pek çok unsur önem arz etmektedir” dedi ve özetle şunları söyledi; Enerji Piyasası Denetleme Kurulu 2006 yılından beri, LPG istasyonlarında çalı şan dolum-boşaltım elemanlarından sertifika istemektedir.
Bizde makine mühendisleri odası olarak buna yönelik sertifikalı eğitimler düzenlemekteyiz. EPDK, belgesi olmayan hiçbir elemanın bu sektörde çalışmasını istemiyor.
Bu doğrultuda, evlere tüp dağıtan elemanlardan, LPG işletmelerinin sorumlu müdürlerine kadar her aşamadaki personeli eğitime tabi tutmaktayız.
Bugünkü kursumuzda da 35 kişiye eğitim verdik. Eğitimde, dolum-boşaltım sırasında ikmal yapılırken dikkat edilmesi gereken hususlar, yakıt, araçlar, yangın çıktığında alınması gereken tedbirler vb. pek çok konu ayrıntılı bir şekilde ele alınacaktır.
Kurs sonunda yapılacak sınavda başarılı olan kursiyerlere sertifika ve LPG dolum-boşaltım personeli kimliği verilecektir.
(Mücadele)

Share