logo

03 Mart 2007

KUŞADASI’NDAN DÜNYA KADINLARINA MESAJ VAR

YEREL GÜNDEM 21 KUŞADASI KADIN MECLİSİ, 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ KUTLAMALARINA HAZIRLANIYOR
Yerel Gündem 21 Kuşadası Kadın Meclisi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü için 3 gün sürecek kapsamlı bir organizasyon hazırladı.
Kutlamalar çerçevesinde, “Kuşadası’ndan Dünya Kadınlarına Mesaj Var” söyleminden hareket edecek olan Kuşadalı kadınlar, hayatın her alanında etkin olduklarının mesajını verecekler. Yerel Gündem 21 Kuşadası Kadın Meclisi’nin organizasyonunda ve Kuşadası’nda bulunan Kadın kuruluşlarının da desteğiyle gerçekleştirilecek olan organizasyonda, kadınlar; sporda, sanat da, iş dünyasında ve siyaset de ne denli etkin olabildiklerini vurgulayacaklar.
Yerel Gündem 21 Kuşadası Kadın Meclisi üyeleri Leyla Tural ve üye Siğmin Atalı, Dünya Kadınlar Günü kapsamında 3 gün sürecek olan kapsamlı bir organizasyon gerçekleştireceklerini belirterek, etkinliklere tüm Kuşadalıları davet ettiler. Kuşadası’nda Dünya Kadınlar Günü Kutlamaları, 8 Mart sabahı Atatürk Anıtına çelenk koyulması ile başlayacak ve Kadın Temizlik işçilerinin gösterisi ile devam edecek. Aynı gün, Kadınlar ile spor yürüyüşü ve koşu gerçekleştirilecek, ardından Palmiye Plajı’nın bulunduğu bölgede, kadın ürünlerinin sergilendi standların açılışı yapılacak. 9 Mart Cuma günü Medeni Kanun ile Kadınların elde ettiği hakları konusunda panel düzenlenecek, ardından sırasıyla müzik dinletisi ve kokteyl gerçekleştirilecek. Akşam da “Latife ve Fikiye” adlı tiyatro eseri sahnelenecek. Kutlamaların son gününde ise 10 Mart Cuma günü Kuşadalı kadınlar için tekne gezisi organize edilecek. Palmiye plajından başlayarak kadınların çevreye duyarlılık çağrısı ve gösterisi yapılacak ve Kadınların Kuşadası çevre sloganı duyurusu “Evimiz Çiçek açsın” kampanyası başlatılacak. Kuşadalı kadınlar daha sonra Plajda düzenlenen voleybol turnuvasında mücadele edecek. Son gün Latife ve Fikriye isimli tiyatro oyunun tekrar gösterimi yapılacak.
(İHA)

Share