logo

07 Kasım 2007

Kuşadası’nda yol çalışmaları sürüyor

Kuşadası Belediyesi ilçe genelindeki yolların açılması, genişletilmesi, asfalt ve bordürlerinin yapılması işlerini aralıksız sürdürüyor.
Kuşadası Belediyesi Bayındırlık İşleri Amirliğine bağlı ekipler, Çevre Yolu üzerindeki Gönülkent Sitesini Azimkent’e bağlayan yol çalışmalarının büyük bir bölümünü tamamladı. İmar planındaki durumuna göre genişletilen yolun stabilizesi serilerek sıkıştırıldı. Şu anda mevcut yolda bordür döşeme çalışmaları devam ediyor. Bordür işi biter bitmez yola asfalt dökülecek. Bölgede oturan vatandaşlar çalışmalardan son derece memnun olduklarını belirterek teşekkür ettiler.
Diğer yandan Candan Tarhan Bulvarı’nın devamı olarak açılan yeni çevre yoluyla ara yolların bağlantıları iş makineleriyle yapılıyor. Çalışmaları yerinde inceleyen Kuşadası Belediye Başkan Vekili Abdullah Sarı, 2007 yılında Belediye olarak kilometrelerce yolarımızı açtık, genişlettik ve yine kilometrelerce asfalt döktük. Belirlediğimiz programa göre bu çalışmalarımız aralıksız devam edecek. Bu kapsamda Azimkent’e çıkan yolumuzu asfalta hazır duruma getirdik. Hava şartları uygun olunca hemen asfaltlamayı da yapacağız. Yeni çevre yolumuzu da bir an önce tamamlayıp hizmete sunmak için çalışmalarımız devam ediyor” dedi.

(İHA)

Share