logo

08 Haziran 2013

Kuşadası’nda Mavi Bayrak Sayısı 17’ye Çıktı

Kuşadası’nda mavi bayrak sayısı 17’ye çıktı. Kuşadası Belediyesi’nin düzenlediği törenle, Kuşadası’nda mavi bayrak almaya hak kazanan otel ve plajlar ile Setur Marina’ya mavi bayrakları teslim edildi.

Mavi Bayrak Çevre Eğitim Vakfı tarafından yapılan değerlendirme sonucu deniz suyunun temizliği, çevre yönetimine verdiği önem, çevre bilincinin oluşturulmasına yönelik etkinlikler ile donanım ve güvenliği konularında inceleme yapıldı. Plaj ve Marinalara verilen bir uluslar arası bir çevre ödülü olan Mavi Bayrak’ı Kuşadası’nda Sealight Resort Hotel, Kadınlar Denizi Plajı, Alkoçlar Adakule Otel , Grand Belish Hotel, Atlantique Hotel , Charisma De Luxe Hotel , Tusan Otel, Kuştur Club, Pine Bay Holiday Resort, Korumar Otel, Ömer Tatil Köyü, Ephesia Hotel, Ephesia Holiday Beach Club, The Grand Blue Sky Hotel, Hotel İmbat, Green Beach Plajı, Setur Marina almaya hak kazandı.

Kuşadası’nda mavi bayrak almaya hak kazanan plaj ve marinalar için Kuşadası Belediyesi tarafından ödül töreni düzenlendi. Charisma Otel’de gerçekleştirilen ödül törenine Kuşadası Kaymakamı Mustafa Ayhan, Kuşadası Belediye Başkan Vekili Murat Saraç, Kuşadası Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Bademci, Mavi Bayrak Çevre Eğitim Vakfı Mavi Bayrak İzmir ve Aydın Koordinatörü Doğan Karataş ile mavi bayrak almaya hak kazanan otel ve plajların temsilcileri ile davetliler katıldı. Düzenlenen kokteylin ardından gerçekleştirilen törende törenle, Kuşadası’nda mavi bayrak almaya hak kazanan otel ve plajlar ile Setur Marina’ya mavi bayrakları Kaymakamı Mustafa Ayhan, Kuşadası Belediye Başkan Vekili Murat Saraç, Mavi Bayrak Çevre Eğitim Vakfı Mavi Bayrak İzmir ve Aydın Koordinatörü Doğan Karataş tarafından teslim edildi. Daha sonra Kaymakam Ayhan ve Başkan Vekili Saraç, bu yıl ilk kez mavi bayrak almaya hak kazan Charisma Otel’in bayrağını törenle göndere çekti.

 

(İHA)

Share