logo

20 Kasım 2007

Kuşadası’nda kadın meclisi üyeleri üreterek kazandırmaya devam ediyor

Birleşmiş Milletler bin yıl kalkınma hedefleri doğrultusunda kadının durumunu güçlendirmek amacıyla çalışmalarını sürdüren Kuşadası Belediyesi YG21 Kadın Meclisinin 2007 Haziran ayında başlattığı 4 aylık etkinlik Ekim ayının sonunda tamamlandı. Kuşadalı kadınların kendi ürettikleri el emeği göz nuru ürünlerinden oluşan satış sergileri yerli ve yabancı konukların büyük beğenisini topladı.
Kuşadası Belediyesi’nin desteğiyle Atatürk Meydanında 4 ay boyunca kendi ürettikleri ürünleri sergileyip satışa sunan kadınlar hem üretime katkıda bulundu hem de ekonomik anlamda kazanç sağladılar. Yaptıkları ürünlerden ve bunları satmaktan büyük keyif aldıklarını söyleyen üretici kadınlar, bundan sonra da ara vermeksizin üretmeyi sürdüreceklerini ve kendilerine bu imkanı sağlayan Kuşadası Belediyesi ile YG21 Kadın Meclisine teşekkürlerini ilettiler. Bu konuda teşekkür için YG21 Evi’nde bir araya gelen kadınlar sohbet edip, hatıra fotoğrafı çektirdiler.
Kuşadası YG21 Kadın Meclisi Genel Sekreteri Ülker ÖZEMRAH, bundan böyle çalışmalarını atölye ortamında YG-21 Evin’de geliştirerek özgün ürünler üreteceklerini belirterek en önemli sorunun ürünleri satış esnasında turistlerle İngilizce iletişim olduğunu bu nedenle en kısa sürede İngilizce dil kursu açmayı hedeflediklerini söyledi.
Kuşadası Belediye Başkanı Fuat AKDOĞAN Yerel Gündem 21 Evinden Kuşadası’ndaki tüm STK ların yararlanabileceğini, ülkemizin ekonomisinin gelişmesinin sadece erkeklerle başarılamayacağını, ekonomiye kadınların katkısının şart olduğunu, üreten kadınlarla, kendi işlerini kurmak ve geliştirmek isteyen Kuşadalı kadınlarımıza her zaman destek olacaklarını belirtti.
Kuşadası Yerel Gündem 21 Genel Sekreteri Dr.Ayşe G. ŞERİFOĞLU Yerel Gündem 21 Evinde kış aylarında Bilgisayar, İngilizce ve çeşitli El Sanatları Kurs ve Atölye çalışmaları yapacaklarını, katılmak isteyenlerin 618 10 40 numaralı telefona kayıt yaptırabileceklerini belirtti.

(İHA)

Share