logo

03 Temmuz 2013

Kuşadası’nda Kabotaj Bayramı Etkinlikleri

Denizcilik ve Kabotaj Bayrımı Kuşadası'nda düzenlenen törenler ve çeşitli etkinliklerle kutlanıyor. "Piri Reisin Torunları Denizle Buluşuyor“ sloganıyla düzenlenen törenler büyük ilgi gördü.

Kuşadası Liman Başkanlığı tarafından Kuşadası Belediyesi’nin katkılarıyla düzenlenen Denizcilik ve Kabotaj Bayramı için Kuşadası Atatürk Meydanında düzenlenen törene, Kuşadası Belediye Başkanlığı, Kuşadası Liman Başkanlığı, Sahil Güvenlik Komutanlığı, Kuşadası Setur Marina Yat Limanı ve Kuşadası Ege Liman İşletmeleri kadroları ve sivil toplum örgütlerinin yöneticileri katıldı.

Kuşadası Liman Başkanı Barış Tarım, 1 Temmuz 1926'da yürürlüğe giren Kabotaj Kanununun Türk Denizciliği ile denizciliğe gönül verenlerin bayramı olduğunu belirterek "Kanunla denizciliğimiz de egemenliğine kavuşmuştur. Bu kanunun denizlere sahip çıkılması bilinci yaratması yanında, denizciliğin gelişmesinde de mihenk taşı olmuştur" dedi.

Törende, Kuşadası Yelken İhtisas Spor Kulübü, su ürünleri kooperatifine bağlı balıkçı tekneleri ile dalış ve su sporları teknelerinin gösterileri vatandaşların yanı sıra turistler tarafından ilgiyle izlendi.

(İHA)

Share