logo

21 Haziran 2013

Kuşadası’nda Festival Coşkusu Sürüyor

21. Kuşadası Festivali ve Altın Güvercin Müzik Yarışması tüm coşkusuyla sürüyor. Festivalin ikinci gününde sahne alan Fettah Can ve Demet Akalın meydanı dolduran yaklaşık 15 bini aşkın kişiye unutulmaz bir gece yaşattı.

Kuşadası Belediyesi tarafından düzenlenen 21. Kuşadası Festivali ve Altın Güvercin Müzik Yarışması’nın ikinci gününde İsmail Cem Barış ve Dostluk Meydanı’ndaki ücretsiz halk konserlerinde ilk olarak Fettah Can sahneye çıktı. Hayranlarının büyük ilgi gösterdiği sanatçı yaklaşık 1,5 saat sahnede kaldı ve binlerce kişiyi coşturdu. Daha sonra sahne alan Türk Pop Müziği’nin ünlü ismi Demet Akalın ise meydanı dolduran 15 bini aşkın kişiye unutulmaz bir konser verdi. 1,5 sahnede kalan ünlü sanatçı, birçok şarkısını hayranlarıyla birlikte seslendirdi.

– Büyük final 22 Haziran’da

Türkiye’de yaşayan geleneksel tek müzik yarışması olan Altın Güvercin Müzik Yarışması’nın büyük finali, 22 Haziran 2013 Cumartesi gecesi saat 21.00’de, Kuşadası Efes Kongre Merkezi'nde düzenlenecek ve aynı anda TRT’nin müzik kanalı tarafından naklen yayınlanacak. Görkemli finalde heyecan fırtınasına ortak olup “Altın Güvercin”e erişmek için mücadele edecek ve aralarında Deniz Seki ve İlhan Şeşen gibi sürpriz ve ünlü isimlerin de yer aldığı 10 finalist beste ile bestecileri şöyle: Yalvarsam da Gelme – İlknur Abacık, 5 Dakika – Deniz Seki, Git – Selen Bağcı, Aşk Tek Başına – İlhan Şeşen, Işıklar – İlker Aydın, Hasret – Meltem Taşkıran, Hal Mi Kaldı – Erdinç Erişmiş, Yolla – Vedat Genç, Konser – Korat Eriş, Seninle Sevdim – Neslihan Demirtaş. Ayrıca, Yılan – Soyhan Bilgeer ve Güzelleşelim – Çağlayan Tufan Cici ise, yedek iki beste olarak seçildi.

– Birinciye 20 bin lira para ödülü

Kuşadası Belediye Başkanı M. Esat Altungün, “Meydan konserlerindeki yıldızlar geçinin ardından 22 Haziran gecesi Kuşadası Efes Kongre Merkezi’nde büyük final gerçekleşecek. 10 finalistin yarışacağı büyük finalde birinciye Altın güvercin ve 20 bin TL para ödülü, ikinciye gümüş güvercin ve 10 bin TL para ödülü, üçüncüye ise bronz güvercin ve 5 bin TL para ödülü vereceğiz “ dedi.

– Kenan Doğlu, Barış Manço Onur Ödülünü alacak

Altın Güvercin Müzik Yarışması kapsamında rahmetli Barış Manço adına verilen “Barış Manço Onur Ödülü”nün bu yılki sahibi ise Kenan Doğulu oldu. Ödül, müzik sektörüne büyük katkılar sağlamış kimliklere veriliyor. Bu yıl ödül, Manço Ailesi’nin de görüş ortaklığı çerçevesinde popüler müziğin önemli ismi Kenan Doğulu’ya verilecek. Bilindiği gibi “Barış Manço Onur Ödülü”nü geçtiğimiz yıllarda Atilla Özdemiroğlu, Sezen Aksu, Kayahan, M.F.Ö., Moğollar ve Zülfü Livaneli gibi isimler kazanmıştı.

 

(İHA)

Share